Kategorie - Finanse

Co robić kiedy mamy problemy z BIK?

Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki?

Kredyt bez bik – to możliwe

Niestety, większość banków, widząc, iż w przeszłości mieliśmy kłopoty z uregulowaniem swoich zadłużeń, odmawia nam udzielenia kolejnej pożyczki. Istnieją jednak sposoby na to, aby otrzymać kredyt bez bik, który uratuje nas w kryzysowej sytuacji. Tego rodzaju pożyczki są bowiem udzielane zwykle nie przez same banki, ale instytucje pozabankowe, które nie oczekują od nas dostarczenia wielu zaświadczeń, chociażby tych o dochodach, ani też nie sprawdzają naszej przeszłości kredytowej. Dzięki temu, możemy uzyskać potrzebne nam środki, nawet jeśli kiedyś zadłużenie sprawiło nam kłopoty.

Bez wątpienia, kredyt bez bik ma swoje liczne zalety. Oprócz tego, że nie musimy się martwić o zbyt wiele formalności, ze strony instytucji udzielającej takiej pożyczki, odpowiednią kwotę otrzymujemy w bardzo krótkim czasie. Zwykle pieniądze pojawiają się na naszym koncie w przeciągu jednego dnia, w związku z czym możemy szybko zadysponować takimi środkami i przeznaczyć je na konkretny cel.

Warto wiedzieć!

Decydując się na zaciągnięcie kredytu bez bik, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko to, iż jest to prosty sposób na zdobycie pieniędzy, których potrzebujemy. Należy pamiętać o tym, iż czas na spłatę takiego zadłużenia jest znacznie krótszy aniżeli w przypadku tradycyjnej pożyczki. Z instytucją pozabankową musimy się zwykle rozliczyć w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu dni. Również oprocentowanie jakie jest nam proponowane, kiedy zaciągamy kredyt bez bik, jest wyższe.    Data: 2018-03-22
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty