Informacje - Zdrowie

Sen na zdrowie

Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło.

Zdrowie człowieka jest w dużej mierze związane z tym czy potrafi się wyspać. Sen odbudowuje komórki, tworzy miejsce na nowe wrażenia życiowe i ma za zadanie niwelować zmęczenie. Niestety bywa, że pomimo 8 godzin spania, czy nawet 12 godzin spania, człowiek nie odczuwa przypływu energii.

Jeżeli obudziłeś się kiedyś rano i pomimo spania znacznej ilości godzin nadal nie czujesz przypływu siły to czytaj dalej ten tekst i to bardzo uważnie. Dotyczy on ciebie i twoich nawyków.

Wysypianie się to klucz do sukcesu. Tylko co robić żeby na prawdę się wyspać? Okazuje się, że sposobem na niewyspanych i zmęczonych prezesów czy studentów, jest cukier, który spożywają przed snem. Cukier szkodzi na uczucie wyspania podczas nocy. Nie jedz cukru na noc.

Badania alarmują: nawet obfita kolacja jest lepsza niż zjedzenie jednego batona na dwie godziny przed snem. Najgorsze co można zrobić to jeść słodycze na noc. Na noc lepiej zjeść lekką kolację.

Dietetyk Parol mówił, że ilość cukru szkodzi, nie sam cukier. Oznacza to, że cukier może pomóc w uśnięciu, jeżeli tylko nie przekracza określonej ilości spożywania go przed snem. Zdaniem Parola nie węglowodany czy skrobia mają negatywne działanie, a tłuszcz, który jest zawarty w chipsach czy batonach.

Innym negatywnym skutkiem jedzenia na noc ogólnie, jest obciążenie organizmu. Powoduje to wzmożoną chęć przemiany jedzenia na energię, przez co organizm człowieka zamiast spać i odpoczywać, trawi kolację.

Dobrym rezultatem wpływającym na jakość snu jest porzucenie picia alkoholu, w jakiejkolwiek postaci. Alkohol sprawia, że człowiek częściej chodzi do toalety, bo wybudza się ze snu, przez co organizm nie wypoczywa i może czuć się zmęczony po obudzeniu.

Na sen wpływ ma wiele czynników. Już od dzisiaj zacznij stosować się do zaleceń, a poczujesz się mocno wyspany. Przestań jeść słodycze i tłuszcze na noc, przestań pić słodzone i gazowane napoje na noc oraz alkohol, a nic nie zakłóci twojego snu. Poczuje poranny przypływ energii.    Data: 2018-03-14Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Mapa świata na ścianie - hit czy kit?
Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem? więcej »
Paznokcie u nóg - jak o nie dbać? Czy podolog w tym pomoże?
Prawidłowa pielęgnacja stóp może zapobiec wielu chorobom, ponieważ codziennie stopy narażone są na duży wysiłek podtrzymywania swojego ciała powinno się bardzo uważnie je obserwować aby w zarodku zapobiec ewentualnym schorzeniom. Podstawą jest pedicure, odpowiednio przycięte paznokcie zapobiegają poważnym problemom zdrowotnym jak wrastanie paznokci, łamliwość płytki. więcej »
Czerwcowe wydarzenia i imprezy w Narodowym Forum Muzyki
Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego to jedna z flagowych instytucji kulturalnych Wrocławia. Jest to także nowoczesny obiekt muzyczny z czterema wielofunkcyjnymi salami koncertowymi. Narodowe Forum Muzyki przyciąga nie tylko melomanów - budynek jest przeznaczony także do zwiedzania ze względu na jego imponującą architekturę oraz przestrzenie wystawiennicze. Dowiedz się jakie imprezy i wydarzenia muzyczne odbędą się w NFM w najbliższej przyszłości! więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Spice Things Up | Old Timers Garage | Hapi Hapi | Medycyna estetyczna |