Informacje - Finanse

Czy można kupić używany samochód na raty? Sprawdzamy

Chociaż rośnie sprzedaż fabrycznie nowych pojazdów, nie słabnie zainteresowanie samochodami używanymi. Są one tańsze, ale często cena i tak przekracza możliwości finansowe. Chcesz kupić auto, ale nie masz wystarczającej gotówki? Sprawdź, czy używane samochody na raty są dostępne.

Średnio 40% Polaków decyduje się na zakup pojazdu w granicach cenowych 10-20 tys. zł. Mimo że taką kwotę można bez problemu zgromadzić, większość poszukuje alternatywnego sposobu finansowania. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując bogatą ofertę kredytową.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

Chcąc zakupić używane samochody na raty, klienci mają do dyspozycji dwa warianty:

  • kredyt gotówkowy
  • kredyt samochodowy.

O ile kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, a więc nie tylko na zakup pojazdu, takie rozwiązanie może być korzystniejsze. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka opcja jest dużo droższa – oprocentowanie kredytów gotówkowych jest dość wysokie. Minusem może być również krótszy okres kredytowania.

Kredyt samochodowy, z uwagi na możliwość uzyskania wyższych kwot oraz niższe oprocentowanie, wydaje się być korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Przykładowo, Kredyt SMARTPLAN na używane pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem jedynie 6,99% (RRSO 12,56%) oraz możliwością obniżenia wysokości rat o nawet 40% (w porównaniu ze standardową ofertą kredytową). Korzystając z takiego kredytu, otrzymujesz dostęp do aut używanych dostępnych w serwisie Toyota PLUS – pojazdów sprawdzonych pod kątem sprawności technicznej.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

Jeżeli kupujesz używane samochody na raty, nie należy decydować się na przypadkową ofertę kredytu. Wybór powinien być dokładnie przemyślany – tylko wtedy będzie dobrze dopasowany do potrzeb oraz możliwości.

Atrakcyjny kredyt samochodowy:

  • to niska wpłata własna – już od 10%
  • to korzystne oprocentowanie – nie wyższe niż 8% przy 36-miesięcznym okresie kredytowania
  • daje możliwość wymiany pojazdu co 3-4 lata.

Dodatkowym atutem jest uproszczenie formalności do niezbędnego minimum. Jeżeli decydujesz się na zakup pojazdu używanego bezpośrednio w salonie samochodowym, wówczas wszystkich formalności dopełniasz za pośrednictwem dealera.

Warto pamiętać, że oferty banków różnią się między sobą szczegółami. Decydując się na złożenie wniosku sprawdź warunki umowy kredytowej. Czasami okazuje się, że finansowanie dotyczy wyłącznie pojazdów używanych nie starszych niż 5 lat.    Data: 2018-03-13


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | Old Timers Garage | Sportera Fitness | Hapi Hapi | Opycha.pl |