Informacje - Finanse

Zakupy w internecie – na co należy uważać, by nie dać się oszukać?

Niemal połowa Polaków dokonuje transakcji przez internet, mając na względzie przede wszystkim wygodę oraz możliwość zrobienia zakupów niższym kosztem. Aby zakupy w Internecie były nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Sprawdź, jak nie dać się oszukać.

Coraz więcej osób przekonuje się do zakupów internetowych, ponieważ dokonywanie transakcji jest bardzo wygodne, a wiele artykułów można kupić w sieci dużo taniej niż w sklepach stacjonarnych. Trzeba jednak uważać, gdyż w internecie nadal można natrafić na oszustów, którzy kuszą niskimi cenami, a wysyłają towar słabej jakości lub nie wysyłają go wcale. W wielu przypadkach takim sytuacjom można zapobiec, unikając strat finansowych i niepotrzebnego stresu. Oto co możesz zrobić, aby zakupy w internecie były bezpieczniejsze.

  • Kupuj w wiarygodnych sklepach

Aby zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w sieci, wybieraj wyłącznie wiarygodne e-sklepy – najlepiej takie, w których już dokonywałeś transakcji lub polecone przez znajomych. To zwiększy prawdopodobieństwo, że twoje zakupy będą udane.

Robiąc zakupy w internecie, unikaj małych sklepów zarejestrowanych w egzotycznych krajach. Chociaż nie jest powiedziane, że każdy sklep internetowy z siedzibą np. na Malediwach powstał wyłącznie w celu wyłudzania pieniędzy, należy w tym przypadku wykazać się ostrożnością. 

  • Sprawdź opinie w internecie

Jeżeli chcesz zrobić zakupy w internecie w nieznanym dla ciebie sklepie, zawsze sprawdzaj opinie w sieci. Nie ograniczaj się przy tym do rekomendacji zamieszczanych w samym sklepie, ale skorzystaj z niezależnych portali, np. porównywarek cen. Dzięki temu będziesz mieć większą pewność, że wystawione opinie są wiarygodne.

  • Pomyśl o ubezpieczeniu zakupów

Standardem podczas dokonywania zakupów w internecie jest ubezpieczanie przesyłek wartościowych, aby – w razie uszkodzenia podczas transportu – móc ubiegać się o zwrot kosztów. To jednak w żaden sposób nie chroni przed działaniami nieuczciwych sprzedawców, dlatego dobrze jest iść o krok dalej.

Aby zakupy w internecie były bezpieczne, warto poszukać dobrego ubezpieczenia – takiego, które zapewnią finansową ochronę w razie oszustwa. Z taką inicjatywą wychodzi m.in. Raiffeisen Polbank, proponując swoim klientom ubezpieczenie „Wymarzone e-zakupy”. Jak to działa?

  • Wykupujesz ubezpieczenie, które gwarantuje zwrot wartości zakupów do 10 000 zł (kwotowy limit roczny) – nie ma przy tym limitu liczby transakcji.
  • Za jedyne 2 zł miesięcznie, otrzymujesz ochronę zakupów dokonanych nie tylko w e-sklepach, ale również na aukcjach internetowych.

Warto przy tym podkreślić, że ochroną ubezpieczeniową objęte są zarówno towary nowe, jak i używane. Pieniądze wypłacane są w przypadku nieotrzymania zamówionego towaru, otrzymania produktu niezgodnego z opisem czy uszkodzonego.

  • Nie daj się skusić na bardzo niskie ceny

Chociaż zakupy internetowe są zwykle tańsze niż zakupy w sklepach stacjonarnych, nie daj się zwieść podejrzanie niskim cenom. Oferowanie produktów nawet kilkakrotnie tańszych niż w innych sklepach powinno wzbudzić twoją czujność.

I ty możesz mieć wpływ na to, czy zakupy w internecie będą bezpieczne. Powyższe wskazówki pozwolą ci zmniejszyć ryzyko oszustwa i zminimalizować ewentualne straty finansowe.    Data: 2018-02-28


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »
Mapa świata na ścianie - hit czy kit?
Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem? więcej »
Paznokcie u nóg - jak o nie dbać? Czy podolog w tym pomoże?
Prawidłowa pielęgnacja stóp może zapobiec wielu chorobom, ponieważ codziennie stopy narażone są na duży wysiłek podtrzymywania swojego ciała powinno się bardzo uważnie je obserwować aby w zarodku zapobiec ewentualnym schorzeniom. Podstawą jest pedicure, odpowiednio przycięte paznokcie zapobiegają poważnym problemom zdrowotnym jak wrastanie paznokci, łamliwość płytki. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Sportera Fitness | Hapi Hapi | Kolorowa Ryba | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria |