Kategorie - Zdrowie

Alternatywa dla liposukcji to... Sprawdź!

Nadmiar kilogramów i związana z nimi tkanka tłuszczowa to problem wielu osób. Chociaż większość podejmuje próbę samodzielnego wyszczuplania poprzez dietę i aktywność fizyczną, nie zawsze udaje się osiągnąć zadowalające rezultaty. Wtedy do gry często wkracza liposukcja – inwazyjny zabieg, który polega na odsysaniu tłuszczu. Wcale jednak nie musisz decydować się na tak drastyczne rozwiązanie – poznaj inne skuteczne możliwości, np. kriolipolizę i lipolizę

Kriolipoliza, lipoliza i liposukcja to zabiegi wykonywane w ramach chirurgii plastycznej sylwetki. Najbardziej znanym zabiegiem jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja. Jej istotą jest równomierne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała, np. brzucha, pośladków, ud, bioder, a nawet kolan. Chociaż liposukcja jest bardzo efektywna (jednorazowo można odessać nawet 3-4 l tłuszczu), wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. Istnieje też wiele przeciwwskazań do liposukcji, dlatego nie wszyscy mogą przeprowadzić ten zabieg na własnym ciele. Nie oznacza to jednak konieczności powrotu do żmudnych ćwiczeń i drastycznej diety. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym można wymodelować sylwetkę. Na szczególną uwagę zasługują kriolipoliza i lipoliza iniekcyjna – doskonała alternatywa dla liposukcji.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej, czyli kriolipoliza

Zamiast liposukcji można zdecydować się na kriolipolizę.  To innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej,  który polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej z konkretnych partii ciała. Działanie kriolipolizy opiera się na wynikach badań amerykańskich lekarzy, którzy dowiedli, że podskórna tkanka tłuszczowa silnie reaguje na niskie temperatury.

Chcąc pozbyć się nadmiaru tłuszczu za pomocą kriolipolizy, warto skorzystać z zabiegów wykonywanych w oparciu o najbardziej zaawansowane urządzenia. Przykładem może być kriolipoliza ZLipo System, która – w porównaniu ze standardowym zabiegiem – pozwala zredukować dwukrotnie więcej tkanki tłuszczowej. Przewagą tej metody jest nie tylko większa skuteczność, ale również krótszy czas oczekiwania na efekty. Widoczne rezultaty pojawiają się już po 4-6 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu, a nie dopiero po 3-6 miesiącach.

Innowacyjna kriolipoliza ZLipo System składa się z dwóch etapów: fazy mrożenia tkanki tłuszczowej oraz fazy rozbijania komórek tłuszczowych. Cały zabieg trwa 70 minut.

 Wymrażanie tłuszczu za pomocą zabiegu ZLipo System to rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic ramion, boczków brzucha, wewnętrznej strony ud czy bryczesów.

Lipoliza iniekcyjna, czyli nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Alternatywą dla liposukcji jest również lipoliza iniekcyjna. Istotą tego zabiegu jest likwidacja komórek tłuszczowych poprzez działanie aktywnych substancji wstrzykiwanych podskórnie. Pozwala to na rozpuszczenie komórek tłuszczowych – uwolniony tłuszcz jest rozkładany w procesie przemiany materii i wydalany z organizmu.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej dedykowany jest osobom z normalną wagą lub lekką nadwagą, które chcą wyeliminować otłuszczenie na plecach, brzuchu czy udach.

Nie musisz decydować się na liposukcję, walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej możesz wspomóc, wybierając skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jeżeli zależy Ci na całkowicie bezinwazyjnej kuracji, zdecyduj się na kriolipolizę, ponieważ lipoliza iniekcyjna wiąże się z koniecznością wykonania wielu wkłuć w skórę.    Data: 2018-02-27
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty