Informacje - Dom i ogród

Wygoda w domu, czyli co może robić się samo. Bezobsługowe ogrzewanie i inne udogodnienia

Systemy inteligentnego domu są zdaniem użytkowników technologią, która będzie miała kluczowy wpływ na ich przyszłe życie. Zabezpieczenia przed włamaniami, bezobsługowe ogrzewanie czy sprzęty AGD nowej generacji przestają być luksusem, a zaczynają – znakiem czasu. Producenci przedstawiają kolejne rozwiązania, które mają ułatwić życie mieszkańcom. W które z nich warto zainwestować?

Zacznij od bezpieczeństwa

Nowe technologie stawiają duży nacisk na komfort, ale to od bezpieczeństwa warto zacząć przy urządzaniu nowoczesnego domu. Co ważne, na rynku są dostępne coraz prostsze i tańsze rozwiązania. Jednym z nich są, używane od stosunkowo dawna, czujniki ruchu. Mogą wykryć zbliżającą się osobę i wysłać sygnał do uruchomienia oświetlenia na jej trasie, ale też zaalarmować o nieproszonym gościu. Standardem stają się też antywłamaniowe rolety, które nie tylko ochronią Cię przed kradzieżą, ale zapewnią również dobrą wentylację w pomieszczeniach.

Nowoczesne systemy mogą też zapobiegać niespodziewanym wypadkom przez umożliwienie sterowania urządzeniami również po wyjściu z budynku. Pomagają w tym aplikacje mobilne, dzięki którym możesz mieć wgląd w to, co dzieje się w Twoim domu nawet, jeśli będziesz tysiące kilometrów dalej. System poinformuje Cię, czy zamknąłeś okna, wyłączyłeś światło oraz czy żelazko jest odłączone od prądu. I co najważniejsze, jeśli o czymkolwiek zapomniałeś – zdalne sterowanie wykona te czynności za Ciebie.

Inwestuj w ekologię, wybierz bezobsługowe ogrzewanie

Racjonalna inwestycja w nowoczesny dom powinna bezwzględnie obejmować energooszczędne rozwiązania. Warto zdać sobie sprawę, że wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii będzie w niedalekiej przyszłości koniecznością. Problemy z jej dostępnością już zaczynają być widoczne. Można to zaobserwować chociażby na przykładzie kurczących się zasobów paliwa. I choć koszt kolektorów słonecznych czy pomp ciepła jest wysoki, nie oznacza to, że ich zakup jest nieopłacalny. Wystarczy obserwować podwyżki cen paliw, by móc wysnuć wniosek, że już za kilkanaście lat inwestycja się zwróci.

Połączeniem ekologii i wygody jest zbiornik buforowy, który zapewnia całkowicie bezobsługowe ogrzewanie. Na jakiej zasadzie działa? Jest to urządzanie magazynujące wytworzoną energię cieplną, które dzięki znakomitej termoizolacji może przechowywać ją nawet przez kilkanaście godzin. Świetnie sprawdza się więc w duecie z ekologicznymi systemami grzewczymi, które wytwarzają ciepło jedynie przez pewien czas (np. panele słoneczne – rankiem i w południe). Wielofunkcyjne zbiorniki z miedzianą wężownicą oferuje firma Noel: http://www.noel.pl/zbiorniki-buforowe-z-wezownica-128.html . Samo urządzenie nie wymaga ingerencji użytkowników i gwarantuje dostęp do bezobsługowego ogrzewania domu.

Wygoda na co dzień

Inteligentny dom to również ułatwianie codziennego życia domowników. Producenci oferują coraz więcej produktów, które zdejmują z użytkowników nielubiane obowiązki. W sklepach znajdziesz już pralki, które można zaprogramować w ten sposób, by pranie było gotowe wtedy, gdy wrócisz z pracy. Z kolei o odkurzaniu możesz zapomnieć dzięki automatycznym robotom, które wyczyszczą i wypolerują podłogę bez Twojego nadzoru. Są też na tyle kompaktowe, że potrafią dotrzeć w każdy zakamarek, potrafią też rozpoznawać powierzchnie, po których się poruszają.

Założeniem inteligentnych domów jest ułatwianie życia domowników w taki sposób, by nie zdawali sobie z tego sprawy. Technologie idą w kierunku personalizacji udogodnień, a więc to, w jaki sposób będą wykorzystywane, ogranicza jedynie wyobraźnia użytkowników.    Data: 2018-02-26


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »
Mapa świata na ścianie - hit czy kit?
Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem? więcej »
Paznokcie u nóg - jak o nie dbać? Czy podolog w tym pomoże?
Prawidłowa pielęgnacja stóp może zapobiec wielu chorobom, ponieważ codziennie stopy narażone są na duży wysiłek podtrzymywania swojego ciała powinno się bardzo uważnie je obserwować aby w zarodku zapobiec ewentualnym schorzeniom. Podstawą jest pedicure, odpowiednio przycięte paznokcie zapobiegają poważnym problemom zdrowotnym jak wrastanie paznokci, łamliwość płytki. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Okiem Blondynki | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Spice Things Up | Biolumed |