Informacje - Moda

Czym się kierować przy wyborze pierwszych szpilek?

Szpilki to obuwie, które każda kobieta powinna mieć w szafie. Odpowiednio dobrane, potrafią podkreślić atuty sylwetki. Masz tego świadomość, dlatego nadszedł czas na pierwsze buty na obcasie? Aby dokonać trafnego wyboru, poznaj kilka ogólnych cech, którymi powinny charakteryzować się pierwsze szpilki – wygodne i ładne.

W sklepach obuwniczych znajdziesz szeroki wybór szpilek. Bogaty asortyment sprawia, że z łatwością odszukasz model dopasowany do swoich oczekiwań. Wystarczy, że skorzystasz z kilku poniższych wskazówek.

  • Wysokość obcasa

To kluczowa kwestia, od której zależy między innymi wygoda użytkowania obuwia. Chociaż szpilki na wysokim obcasie stanowią synonim kobiecości, nie daj się na nie namówić – szczególnie, jeśli do tej pory stroniłaś od wysokich butów.

Najbardziej optymalną wysokością jest szpilka o długości 7-8 cm. To dobry wybór dla kobiet, które w tego rodzaju butach zamierzają przechodzić cały dzień. Szpilki powyżej 10 cm to już „wyższa szkoła jazdy”, która sprawdzi się raczej na wyjątkowe okazje.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną wysokość, mierz buty. Tego rodzaju obuwie może być różnie wyważone, dlatego sama wysokość obcasa nie jest jedynym wyznacznikiem.

  • Szerokość słupka

Szpilki to buty, których cechą charakterystyczną jest cienki obcas. Jeżeli jednak zaczynasz swoją przygodę z tego rodzaju obuwiem, wybieraj modele z nieco szerszym słupkiem. Są one bardziej stabilne, dzięki czemu zapewniają większą wygodę i pozwalają przyzwyczaić się do chodzenia „na wysokości”.

  • Umiejscowienie obcasa

Nie tylko wysokość i szerokość obcasa, ale również umiejscowienie obcasa ma ogromne znaczenie dla wygody i stabilności. Jeżeli chcesz mieć pewność, że chodzenie w szpilkach będzie komfortowe, zwróć uwagę na umiejscowienie obcasa – powinien znajdować się na samym środku pięty. Pozwoli to na równomiernie rozłożenie ciężaru ciała, zapobiegając przeciążeniom.

  • Rodzaj noska

Szpilki mogą być zakończone zaokrąglonym lub szpiczastym noskiem. Chociaż bardzo elegancko prezentują się te drugie, zwężenie przy palcach nie jest zdrowe (uciska, utrudniając swobodny przepływ krwi). Dlatego zawsze wybieraj te modele, które stopniowo zwężają się, zapewniając palcom swobodę ruchu.

  • Dopasowany rozmiar

Kupując szpilki, należy wybrać rozmiar adekwatny do długości stopy. Chociaż przy pierwszym założeniu mogą być bardzo dopasowane, nie mogą upijać i powodować dyskomfortu. Pamiętaj też, że buty wykonane z naturalnej skóry (także zamszowej) po kilku dniach rozbiją się – dostosowując się do stopy.

  • Wkładka

Komfort chodzenia w szpilkach zależy także od wkładki. Powinna być wykonana ze skóry naturalnej lub innych materiałów pozwalających na swobodny przepływ powietrza. W przeciwnym razie stopa będzie pocić się i ślizgać, utrudniając stabilne chodzenie.

Jeżeli wybierasz szpilki z syntetyczną wkładką, kup dodatkową wkładkę wykonaną z naturalnych materiałów.

Pamiętaj, że szpilki to bardzo specyficzne buty. Jeżeli zakładasz je na nogi pierwszy raz i nie jesteś przyzwyczajona do wysokości, naucz się w nich chodzić w domu. Po kilku próbach będziesz mogła śmiało stąpać nawet po nierównych chodnikach – bez obaw o potknięcie.    Data: 2018-02-26


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kosą po patelni | Hapi Hapi | Okiem Blondynki | Old Timers Garage |