Informacje - Finanse

Procedura ubiegania się o pożyczkę online

Wniosek o pożyczkę online składa się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pierwszy krok to wybór kwoty i terminu spłaty oraz wysokości raty. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane i poczekać na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczka online - kto może ją otrzymać?

Szybka pożyczka online to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy i nie chcą załatwiać mnóstwa formalności. Mogą ją otrzymać polscy obywatele, mający pełną zdolność do czynności prawnych. Nabywa się ją po osiągnięciu pełnoletności. W niektórych przypadkach pożyczkę ratalną mogą dostać 18-latkowie, ale większość instytucji pozabankowych udziela jej osobom starszym o kilka lat. Najczęściej jest to wiek 21 lub 19 lat. Natomiast maksymalną granicę wiekową stanowi 70 lat. Decyzja pożyczkobiorców jest oparta na tym, że osoby znajdujące się w tych widełkach wiekowych zazwyczaj mają stałe źródło dochodów, a na ich konto regularnie wpływają  pieniądze. Są to wynagrodzenie za pracę lub świadczenia rentowe bądź emerytalne. Wiąże się z tym możliwość spłacania zaciągniętych zobowiązań w terminie. Każdy, kto wnioskuje o otrzymanie pożyczki, powinien mieć aktualny numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz osobiste konto bankowe.

Wybór kwoty i terminu spłaty

Po wybraniu firmy parabankowej, która najlepiej spełnia oczekiwania klienta, należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy. Znajduje się na niej suwak, za pomocą którego można wybrać wysokość pożyczki i termin jej spłaty. Warto pamiętać, aby wnioskować o pożyczkę w takiej wysokości, by było się w stanie ją spłacić. W przypadku pożyczek ratalnych istnieje możliwość dopasowania wysokości raty, która będzie dopasowana do sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Raty powinny być równe, dzięki czemu na rachunku bankowym można ustawić polecenie zapłaty i być pewnym, że zobowiązanie zostanie spłacone w terminie. Warto wiedzieć, że stali klienci niektórych instytucji pozabankowych mają ułatwioną procedurę wnioskowania o pożyczkę. Muszą jedynie zadzwonić na infolinię, wysłać SMS-a lub zaznaczyć w profilu użytkownika na stronie pożyczkodawcy, że potrzebują dodatkowych środków pieniężnych.

Przelew weryfikacyjny - czemu służy?

Nowi klienci po wybraniu kwoty pożyczki i terminu jej spłaty powinni wykonać przelew weryfikacyjny symbolicznej kwoty 1 zł lub 0,01 zł. Dzięki temu ich tożsamość zostanie potwierdzona, podobnie jak numer rachunku bankowego. Ta część procedury zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed wzięciem pożyczki przez osoby trzecie, np. po kradzieży dowodu osobistego. Wykonanie przelewu jest bowiem koniecznym warunkiem wnioskowania o dodatkowe pieniądze. Nawet, jeśli ktoś zdobędzie nasze dane, nie mając dostępu do konta bankowego, nie będzie mógł dostać pożyczki.

Decyzja o udzieleniu pożyczki

Ostatnim etapem ubiegania się o pożyczkę jest oczekiwanie na decyzję o jej udzieleniu. Trwa to kilka minut. Pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy od razu po przekazaniu informacji przez maila lub SMS-a.    Data: 2018-02-21


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Sportera Fitness | Old Timers Garage | Hapi Hapi | Okiem Blondynki | Opycha.pl |