Kategorie - Finanse

Procedura ubiegania się o pożyczkę online

Wniosek o pożyczkę online składa się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pierwszy krok to wybór kwoty i terminu spłaty oraz wysokości raty. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane i poczekać na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczka online - kto może ją otrzymać?

Szybka pożyczka online to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy i nie chcą załatwiać mnóstwa formalności. Mogą ją otrzymać polscy obywatele, mający pełną zdolność do czynności prawnych. Nabywa się ją po osiągnięciu pełnoletności. W niektórych przypadkach pożyczkę ratalną mogą dostać 18-latkowie, ale większość instytucji pozabankowych udziela jej osobom starszym o kilka lat. Najczęściej jest to wiek 21 lub 19 lat. Natomiast maksymalną granicę wiekową stanowi 70 lat. Decyzja pożyczkobiorców jest oparta na tym, że osoby znajdujące się w tych widełkach wiekowych zazwyczaj mają stałe źródło dochodów, a na ich konto regularnie wpływają  pieniądze. Są to wynagrodzenie za pracę lub świadczenia rentowe bądź emerytalne. Wiąże się z tym możliwość spłacania zaciągniętych zobowiązań w terminie. Każdy, kto wnioskuje o otrzymanie pożyczki, powinien mieć aktualny numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz osobiste konto bankowe.

Wybór kwoty i terminu spłaty

Po wybraniu firmy parabankowej, która najlepiej spełnia oczekiwania klienta, należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy. Znajduje się na niej suwak, za pomocą którego można wybrać wysokość pożyczki i termin jej spłaty. Warto pamiętać, aby wnioskować o pożyczkę w takiej wysokości, by było się w stanie ją spłacić. W przypadku pożyczek ratalnych istnieje możliwość dopasowania wysokości raty, która będzie dopasowana do sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Raty powinny być równe, dzięki czemu na rachunku bankowym można ustawić polecenie zapłaty i być pewnym, że zobowiązanie zostanie spłacone w terminie. Warto wiedzieć, że stali klienci niektórych instytucji pozabankowych mają ułatwioną procedurę wnioskowania o pożyczkę. Muszą jedynie zadzwonić na infolinię, wysłać SMS-a lub zaznaczyć w profilu użytkownika na stronie pożyczkodawcy, że potrzebują dodatkowych środków pieniężnych.

Przelew weryfikacyjny - czemu służy?

Nowi klienci po wybraniu kwoty pożyczki i terminu jej spłaty powinni wykonać przelew weryfikacyjny symbolicznej kwoty 1 zł lub 0,01 zł. Dzięki temu ich tożsamość zostanie potwierdzona, podobnie jak numer rachunku bankowego. Ta część procedury zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed wzięciem pożyczki przez osoby trzecie, np. po kradzieży dowodu osobistego. Wykonanie przelewu jest bowiem koniecznym warunkiem wnioskowania o dodatkowe pieniądze. Nawet, jeśli ktoś zdobędzie nasze dane, nie mając dostępu do konta bankowego, nie będzie mógł dostać pożyczki.

Decyzja o udzieleniu pożyczki

Ostatnim etapem ubiegania się o pożyczkę jest oczekiwanie na decyzję o jej udzieleniu. Trwa to kilka minut. Pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy od razu po przekazaniu informacji przez maila lub SMS-a.    Data: 2018-02-21
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty