Informacje - Zdrowie

Acerola – naturalne źródło witaminy C

Polacy należą do czołówki nacji wydających najwięcej pieniędzy na witaminy i lekarstwa sprzedawane bez recepty. Z jednej strony jest to efekt wyższych cen lekarstw niż w innych państwach, z drugiej to nasza wiara w zbawienny wpływ tabletek.

Acerola

Jest rośliną rosnącą na terenie Ameryki Środkowej i Południowej. Najsłynniejsza jest acerola pochodząca z małej wyspy Barbados. Acerola posiada owoce przypominające nasze polskie wiśnie, ale jest jaśniejsza i zawiera znacznie więcej witaminy C.

To właśnie witamina C przyniosła aceroli międzynarodową sławę. Okazuje się, że jej zawartoś­ć znacznie przekracza zawartość w innych roślinach. Dodatkowo acerola zawiera wiele innych składników, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. To przede wszystkim beta-karoten, czyli prowitamina A (szczególnie ważna dla wzroku) oraz inne karetenoidy i antocyjany.

Działanie aceroli

Tylko trzy owoce aceroli wystarczą, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Jest ona niezwykle ważna, dla wzmocnienia naturalnej odporności organizmu i jedo zdolności do zwalczania infekcji bakteryjnych i wirusowych. Zwiększone dawki witaminy C przyjmujemy zwłaszcza w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy o różnego rodzaju przeziębienia jest szczególnie łatwo. Warto jednak pamiętać, że naturalna witamina C jest znacznie łatwiej przyswajalna niż witamina syntetyczna. Druga kwestia to fakt, ze nasz organizm nie ma zdolności magazynowania nadmiaru witaminy C, dlatego trzeba przyjmować ją zgodnie z zapotrzebowaniem. Nadmiar zostaje wydalony z organizmu.

123.jpg

Zawarte w aceroli karetenoidy i antocyjany są antyutleniaczami, które mają zdolność zwalczania wolnych rodników. Tym samym przyczyniają się do opóźnienia procesu starzenia się organizmu. Szczególnie skuteczne są w profilaktyce powstawania plamki żółtej, zaćmy, wzmacniają pracę serca.

Acerola znalazła zastosowanie także w kosmetykach, które przyśpieszają opalanie, zwalczają trądzik, zapobiegają zmarszkom, uszczelniają naczynka na twarzy. Acerolę zawiera wiele kremów i maści. Zobacz również: ACEROLA 25% - sproszkowany ekstrakt z owoców aceroli - 100g - www.sklep.kenayag.com.pl

     Data: 2018-02-19


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | MiniMili.pl | Sportera Fitness | Okiem Blondynki | Życie jak bajka |