Informacje - Zdrowie

Acerola – naturalne źródło witaminy C

Polacy należą do czołówki nacji wydających najwięcej pieniędzy na witaminy i lekarstwa sprzedawane bez recepty. Z jednej strony jest to efekt wyższych cen lekarstw niż w innych państwach, z drugiej to nasza wiara w zbawienny wpływ tabletek.

Acerola

Jest rośliną rosnącą na terenie Ameryki Środkowej i Południowej. Najsłynniejsza jest acerola pochodząca z małej wyspy Barbados. Acerola posiada owoce przypominające nasze polskie wiśnie, ale jest jaśniejsza i zawiera znacznie więcej witaminy C.

To właśnie witamina C przyniosła aceroli międzynarodową sławę. Okazuje się, że jej zawartoś­ć znacznie przekracza zawartość w innych roślinach. Dodatkowo acerola zawiera wiele innych składników, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. To przede wszystkim beta-karoten, czyli prowitamina A (szczególnie ważna dla wzroku) oraz inne karetenoidy i antocyjany.

Działanie aceroli

Tylko trzy owoce aceroli wystarczą, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. Jest ona niezwykle ważna, dla wzmocnienia naturalnej odporności organizmu i jedo zdolności do zwalczania infekcji bakteryjnych i wirusowych. Zwiększone dawki witaminy C przyjmujemy zwłaszcza w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy o różnego rodzaju przeziębienia jest szczególnie łatwo. Warto jednak pamiętać, że naturalna witamina C jest znacznie łatwiej przyswajalna niż witamina syntetyczna. Druga kwestia to fakt, ze nasz organizm nie ma zdolności magazynowania nadmiaru witaminy C, dlatego trzeba przyjmować ją zgodnie z zapotrzebowaniem. Nadmiar zostaje wydalony z organizmu.

123.jpg

Zawarte w aceroli karetenoidy i antocyjany są antyutleniaczami, które mają zdolność zwalczania wolnych rodników. Tym samym przyczyniają się do opóźnienia procesu starzenia się organizmu. Szczególnie skuteczne są w profilaktyce powstawania plamki żółtej, zaćmy, wzmacniają pracę serca.

Acerola znalazła zastosowanie także w kosmetykach, które przyśpieszają opalanie, zwalczają trądzik, zapobiegają zmarszkom, uszczelniają naczynka na twarzy. Acerolę zawiera wiele kremów i maści. Zobacz również: ACEROLA 25% - sproszkowany ekstrakt z owoców aceroli - 100g - www.sklep.kenayag.com.pl

     Data: 2018-02-19


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »
Mapa świata na ścianie - hit czy kit?
Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem? więcej »
Paznokcie u nóg - jak o nie dbać? Czy podolog w tym pomoże?
Prawidłowa pielęgnacja stóp może zapobiec wielu chorobom, ponieważ codziennie stopy narażone są na duży wysiłek podtrzymywania swojego ciała powinno się bardzo uważnie je obserwować aby w zarodku zapobiec ewentualnym schorzeniom. Podstawą jest pedicure, odpowiednio przycięte paznokcie zapobiegają poważnym problemom zdrowotnym jak wrastanie paznokci, łamliwość płytki. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Medycyna estetyczna | Kosą po patelni | Hapi Hapi | Biolumed |