Informacje - Dom i ogród

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych

Niska temperatura uniemożliwia rozpoczęcie prac w ogrodzie, dlatego jesteśmy od niej uzależnieni. Jednak jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a pogoda za oknem staje się coraz bardziej przychylna, możemy zabrać się do przygotowania ogrodu do sezonu już na początku marca. 

Obowiązkowe prace ogrodowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy uprzątnąć działkę. W tym celu potrzebne będą nam grabie, dzięki którym zagrabimy wszelkie pozostałości po zimie - liście czy gałązki. Powinniśmy nisko przyciąć trawę, aby spotęgować jej wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który poprawi jakość trawnika jest podziurawienie darni - powinniśmy użyć do tego wertykulatora lub butów z kolcami.

Wiosna to czas, kiedy dobrze jest pomyśleć o nawozie dla roślin. Najlepiej sprawdzi się kompost, obornik lub specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych. Sprawią one, że rośliny będą zdrowsze, a dodatkowo szybciej urosną. Po ten czynności obowiązkowo trzeba obficie podlać grządki.

Pielęgnacja drzew i nowych roślin

Nie można zapomnieć o przycięciu drzew i krzewów. Doskonale nadadzą się do tego drabiny specjalne, dzięki którym praca na wysokości, z sekatorem w ręku, będzie bardzo bezpieczna. Są to drabiny wielofunkcyjne, dlatego przydadzą się nie tylko w pracach ogrodowych, ale też porządkowych, wykończeniowych czy domowych. Usunięcie zaschniętych i uszkodzonych gałązek oraz niepotrzebnych pędów zapewni roślinom odpowiednią dawkę słońca potrzebnego do rozwoju. Szpadel przyda nam się do przekopania ziemi, w której posadzimy nowe rośliny - powinniśmy zabrać się za sadzenie nowych krzewów, drzewek, cebulek kwiatów, natomiast na grządkach możemy posiać wybrane warzywa. 

Przy wiosennych pracach porządkowych nieocenionymi narzędziami są drabina, szpadel, grabie i sekator. Dobrze jest być wyposażonym również w odzież ochronną. Marcowych obowiązków ogrodnika jest wiele i nie należą do najłatwiejszych, ale wysokiej jakości sprzęty w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę.    Data: 2018-02-09


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | Spice Things Up | Sportera Fitness | Medycyna estetyczna | Opycha.pl |