Informacje - Porady

Foteliki samochodowe dla dzieci - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki noworodka, od którego zależy bezpieczeństwo malucha w aucie i który może uratować mu życie w przypadku kolizji. Niestety, często rodzice bagatelizują ten wybór, sięgając po egzemplarze zupełnie nienadające się do tego celu, w zestawach z wózkami, pasujące kolorem. Często powodem są finanse. Niestety, nie miejmy złudzeń - dobry fotelik, z odpowiednimi testami bezpieczeństwa, musi kosztować. I znacznie lepiej oszczędzić na pozostałych elementach wyprawki (np. zakupić używane łóżeczko czy ubranka), niż na bezpieczeństwie malucha.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik należy kupić przed porodem

Dziecko po wyjściu ze szpitala przewozimy samochodem do domu tylko w foteliku. Nie na rękach, na kolanach czy innym podwyższeniu, nie w chuście, nie w nosidełku - musimy więc kupić fotelik przed porodem. Nawet jeśli do domu dzieli nas niewielka odległość. To nie tylko wymóg prawny, ale i obowiązek rodzica.

Sprawdź testy bezpieczeństwa i wybierz mądrze

Dobrego fotelika, który przeszedł testy bezpieczeństwa, nie kupimy za 200-300 złotych. Warto zagłębić temat, zanim wybierzemy odpowiedni model, dostosowany do wieku i wzrostu dziecka, który zapewni mu bezpieczeństwo podczas kolizji. Warto pomyśleć o tym wcześniej, przygotować się na taki wydatek, a oszczędności w wyprawce szukać po prostu gdzieś indziej. Bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze.

Jak coś jest do wszystkiego…

Nie wybierajmy fotelików od 0 do 35 kilogramów - nie da się wozić bezpiecznie jednym fotelikiem dziecka od urodzenia aż do komunii. Jeśli fotelik dodatkowo ma niską cenę, jest w zestawie z wózkiem i nosidełkiem, możemy być pewni, że nie spełni swojego zadania. Foteliki mamy podzielone wagowo: 0-13 kg, 9-18 kg i 15-36 kg. I takie warto kupować.

Poznaj termin RWF

Fotelik samochodowy RWF (Rearward Facing) to fotelik, który jest montowany tyłem do kierunku jazdy. Taki jest każdy fotelik w kategorii 0-13 kg, a także już część fotelików w starszych grupach. Wiele rodziców od razu odrzuca ten pomysł, powielając wiele mitów na temat tego typu fotelików - dziecko nic w nim nie widzi, nie ma miejsca na nogi itd. O tym temacie trzeba byłoby napisać osobny tekst, dlatego tutaj tylko wspomnimy, że warto zapoznać się szerzej z tym tematem.

Nie kupuj używanego fotelika

… z niepewnego źródła. Fotelik może być po kolizji, uszkodzony, o czym sprzedawca może Cię nie poinformować, a to diametralnie obniża poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu nie jest polecany zakup fotelika na aukcjach internetowych itd.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/agd/dla-dzieci/foteliki-i-nosidelka    Data: 2018-01-25


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Old Timers Garage | Kosą po patelni | Medycyna estetyczna | ACT-Natural |