Informacje - Zdrowie

Aktywność fizyczna sposobem na relaks

Każdy człowiek potrzebuje relaksu i odpoczynku. Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków w pracy, w szkole, w domu sprawia, że często jesteśmy przemęczeni, zestresowani, tracimy siły i radość życia, nie potrafimy sobie radzić z codziennymi problemami. Relaks jest niezbędny, by naładować baterie, odzyskać chęci i siły do działania, by optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Dla większości z nas sposobem na relaks jest spędzanie wolnego czasu na kanapie przed telewizorem. Ważne jest jednak, by zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł w odpowiedni sposób.

Jednym ze znakomitych sposobów na odprężenie i odstresowanie po ciężkim dniu jest aktywność fizyczna. Podczas ruchu w organizmie uwalniane są hormony szczęścia. Już półgodzinny spacer doskonale poprawia samopoczucie i dodaje energii. Dobrze jest wybrać się na długą przechadzkę do lasu czy do parku. Widok zieleni, śpiew ptaków wspaniale relaksuje i wycisza.

Warto wypróbować też regularny jogging. Bieganie na świeżym powietrzu dotlenia organizm, pomaga rozładować stres, pozbyć się negatywnych emocji, odzyskać siły. Podobnie działa też jazda na rowerze czy na rolkach.

Na psychikę doskonale działa też praca w ogrodzie. Jest to niestety przywilej wyłącznie dla posiadaczy ogródków działkowych lub kawałka zieleni obok domu. Sadzenie, pielenie, dbanie o kwiaty, aranżowanie przestrzeni ogrodowej, kontakt z przyrodą bardzo odpręża.

Aktywność fizyczna w domu

Pogoda nie zawsze zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Długie jesienne i zimowe wieczory sprawiają, że wielu z nas nie ma też ochoty na wyjścia do siłowni czy do klubu fitness. To z kolei wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z wysiłku fizycznego. Ćwiczyć można w zaciszu własnego mieszkania.

Bardzo pomocny jest własny sprzęt na siłownie. Wybór sprzętów na rynku jest bardzo szeroki, najlepiej wybrać taki, na którym ćwiczenia sprawiają nam największą przyjemność. To zmotywuje do regularnych treningów. Jedni wybiorą sprzęty cardio – rowerek treningowy, orbitrek, bieżnię czy stepper, inni wolą ćwiczyć na sprzętach siłowych – na atlasach, ławkach, maszynach do siłowni. Ćwicząc regularnie odczujemy poprawę samopoczucia, przypływ energii, poprawę formy i kondycji.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie możemy ćwiczyć na sprzętach, możemy wybrać gimnastykę, albo włączyć ulubioną muzykę i tańczyć w jej rytm. Taniec i inne ćwiczenia przy muzyce to również niezawodny sposób na relaks i poprawę samopoczucia.

     Data: 2018-01-22


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Biolumed | Kolorowa Ryba | Kosą po patelni | Old Timers Garage | ACT-Natural |