Informacje - Porady

Komfortowy projekt biura

Nadejście ery komunikacji cyfrowej zmieniło krajobraz, z jakim jesteśmy konfrontowani we wnętrzach biurowych. Punktem centralnym stało się stanowisko z komputerem, a papierowe dokumenty zostały odsunięte nieco na bok. Nowoczesne biura oferują więcej otwartej przestrzeni, gdyż nie muszą już jednocześnie pełnić roli archiwum dokumentacji w tradycyjnej formie. Obecne projekty znacząco różnią się od tego, co mogliście zastać w firmach jeszcze przed dwudziestoma laty.

Komfortowy projekt biura dzieli to pomieszczenie zazwyczaj na dwa obszary. Pierwszy z nich służy do pracy indywidualnej i składa się z biurka i fotela biurowego. W tym miejscu pracownik spędza większość czasu. Dla komfortu w szczególności warto przyjrzeć się, jaki mebel przewidziany jest w projekcie do siedzenia. Fotele biurowe muszą adaptować się do ciała człowieka. Tylko meble ze sporą dowolnością ustawień są zdolne dopasować się do każdej budowy ciała. Nie wystarczy, że fotele biurowe oferują zmienną wysokość. W meblu musi istnieć także możliwość zmiany nachylenia czy rozstawienia podłokietników. Drugi obszar z reguły tworzy mały stół konferencyjny, przy którym prowadzone są codzienne narady lub rozmowy z kontrahentami. Trzeba zaproponować projekt, który uwzględnia, że w tym obszarze powinny jednocześnie zmieścić się co najmniej cztery osoby. Czasami ten sam fotel biurowy stosowany jest w obu obszarach. Pracownik korzysta z jego kółek i bez wstawania może przemieścić się od biurka do stołu konferencyjnego. Oczywiście nie tylko meble do siedzenia muszą być ergonomiczne. Biurko, stół konferencyjny czy regały na dokumenty powinny być zaprojektowane komfortowo, aby nie absorbować zbyt dużo czasu i sił pracownika.     

biuro.png

Jakie błędy spotykane są w projektach biur? Na przykład z powodu finansowych oszczędności kupowane są fotele biurowe bez kółek i bez jakiejkolwiek regulacji. Po krótkim czasie firma będzie zmuszona pozbyć się takich przedmiotów, gdyż pracownicy będą regularnie narzekali na ból pleców i brak mobilności. Bardzo mały stół konferencyjny, na którym ledwie mieszczą się dwie kawy, to zły wybór niemalże w każdym biurze, gdyż pasuje raczej do prywatnych pomieszczeń i nie oferuje żadnej funkcjonalności potrzebnej w pracy. Jeśli nie można na nim komfortowo rozmieścić 3-4 laptopów, to z pewnością jest za mały.      

Zlecając firmom zewnętrznym wykonanie nowego projektu biura, pamiętajcie o wyżej wymienionych zasadach, które nigdy nie powinny być lekceważone. Nieodpowiednia architektura biura będzie okradała waszą firmę z efektywności.    Data: 2018-01-04


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Spice Things Up | Medycyna estetyczna | Kosą po patelni | Hapi Hapi | Old Timers Garage |