Informacje - Porady

48 godzin w Warszawie - co musisz zobaczyć?

Krótka wycieczka do stolicy może obfitować w ciekawe doświadczenia. Mimo że 48 godzin to za mało, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Warszawa, to w tym czasie można odwiedzić wyjątkowo piękne miejsca.

Ścisłe centrum – najlepsza lokalizacja

Przed przyjazdem do Warszawy warto najpierw zarezerwować nocleg. Wynajem apartamentów, które np. mają na wyposażeniu aneks kuchenny, czy miejsce dla kilkuosobowej grupy, to jeden z lepszych pomysłów. Trzeba również pomyśleć o lokalizacji. Najciekawsze atrakcje do zobaczenia w krótkim czasie znajdują się zawsze w centrum miast, dlatego dojazd z odległych zakątków będzie czasochłonny, co w przypadku 48-godzinnej eskapady nie jest najlepszą opcją.

Trakt Królewski

Szybkie zwiedzanie stolicy najlepiej uprawiać wzdłuż Traktu Królewskiego. Jest to główna arteria miasta, po której dawniej odbywał się ruch komunikacyjny. Systematycznie kolejne jego ulice są zamykane, by umożliwić przechodniom większą swobodę. Trakt Królewski rozpoczyna się na placu Zamkowym i tworzą go: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz Sobieskiego, wieńczy go natomiast pałac w Wilanowie. Zamek Królewski obecnie pełni funkcję muzeum a z jego wieży, codziennie o 11:15 rozbrzmiewa hejnał. Spacer Traktem Królewskim obfituje w takie budowle i istotne historycznie miejsca jak, m. in.: Pałac Prezydencki, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, Kościół św. Krzyża, Kamienica Pod Gigantami, Zamek Ujazdowski, Łazienki Królewskie, Belweder oraz Pałac w Wilanowie. Tego rodzaju przechadzkę najlepiej zakończyć w Łazienkach Królewskich relaksującym spacerem pośród pięknych zabytków architektury oraz bujnej roślinności.

Warto wiedzieć, że trakt jest przystosowany do spacerowania z dzieckiem (również w wózku) oraz dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trakt to też liczne kawiarnie, pawilony handlowe, sklepy i restauracje oraz rozlokowane w pobliżu place zabaw.

Ogród świateł w Pałacu w Wilanowie

Po bardzo aktywnym pierwszym dniu w Warszawie, w kolejnym najlepiej wybrać się na śniadanie do jednej ze stołecznych kafejek i kontynuować przygodę. Można pospacerować jednym ze szlaków, np. Fryderyka Chopina czy Powstania Warszawskiego, zajrzeć na ulicę Kubusia Puchatka, napić się pysznej czekolady u Wedla, a na obiad wybrać się do jednego z kultowych już barów mlecznych. Idealnym zwieńczeniem kolejnego aktywnego i pełnego wrażeń dnia będzie z pewnością wieczorna podróż do ogrodu świateł w Wilanowie. Jest on czynny w godzinach od 16:00 do 21:00 od grudnia do lutego, a w soboty i niedziele na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi.    Data: 2018-01-02


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kolorowa Ryba | Hapi Hapi | Biolumed | MiniMili.pl | Życie jak bajka |