Informacje - Dom i ogród

Jak dobrać obrazy do sypialni w stylu rustykalnym?

Z doborem obrazów do sypialni jest podobnie, jak z modą – co osoba, to inne spojrzenie na to, co jest naprawdę piękne. Na szczęście istnieją style bardzo uniwersalne, cechujące się ponadczasową estetyką. Świetnym tego przykładem może być wystój rustykalny.

Czym wyróżnia się styl rustykalny?

Styl rustykalny zyskał na popularności wraz z modą na to, co naturalne i kojarzące się ze spokojem. Prosty, przywołujący na myśl wystrój typowy dla wsi, sięgający po naturalne materiały, bądź ich imitacje. Idealny dla osób, które lubią się wyciszyć w swoim mieszkaniu.

Styl rustykalny to jednak nie tylko odpowiedni dobór paneli, wykorzystanie belek przy suficie, czy stonowana kolorystyka wnętrz. To także odpowiednio dobrane wyposażenie wnętrz – przedmioty i meble kojarzące się z wystrojem wiejskim, zasłony stylizowane na styl dziewiętnastowieczny, ale też elementy dekoracyjne – w tym między innymi obrazy.

Obrazy do mieszkania w stylu rustykalnym

Dlaczego akurat obrazy? Ponieważ doskonale nadają się do podkreślania charakteru wnętrz. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną dobrze do nich dopasowane. W przypadku aranżacji rustykalnej doskonale sprawdzają się krajobrazy i martwa natura, choć nie tylko – czasami sięga się nawet po wywoływane w większym formacie reprodukcje prac fotograficznych.

Co ciekawe, o ile w przypadku aranżacji nowoczesnych obrazy wiesza się głównie w salonach, w przypadku mieszkań rustykalnych sprawdzają się także w sypialniach – o ile tylko będą w swej wymowie równie stonowane, jak cała reszta wystroju mieszkania.

Jaki obraz do sypialni w stylu rustykalnym?

W przypadku mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym zazwyczaj wybiera się obrazy w kolorach pastelowych, choć bez wątpienia popularne są także grafiki czarno-białe lub namalowane w ograniczonej palecie barw. Nie odbieraj tego jednak jak ograniczenie – to raczej dodatkowa możliwość.

Same obrazy dobierane są bardzo różnie. Osoby bardziej zamożne korzystają z aukcji sztuki, jednak w praktyce często równie dobre prace można zakupić w wielokrotnie niższych cenach w specjalistycznych sklepach.

Co ciekawe, właśnie w sklepach z reprodukcjami, znacznie łatwiej znaleźć obrazy doskonale pasujące do sypialni – spokojne w swej wymowie, a jednocześnie na tyle wyraziste, że nadają pomieszczeniu pewien „akcent”. Może to być na przykład widok jeziora z mola, czy zachód słońca w górzystym terenie.

Na szczególną uwagę zasługują przy tym prace na kilku płótnach wieszanych obok siebie. Pomimo faktu, że to technika nadająca obrazowi pewnej dynamiki, nadal pasują one do sypialni rustykalnej. Co jednak istotne – to drobne odejście od standardowych formatów sprawia, że w razie zmiany aranżacji obraz nadal będzie pasować do wnętrza.    Data: 2017-11-28


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Opycha.pl | MiniMili.pl | Spice Things Up | Biolumed | Okiem Blondynki |