Informacje - Finanse

Ubezpieczenie auta w leasingu – zalety i wady

Jeśli zdecydowałeś się na leasing samochodu, konieczność jego ubezpieczenia wynika z samych zapisów umowy leasingowej. Musi ono obejmować obowiązkowe w Polsce OC, ale także autocasco, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) czy assistance, jeśli życzy sobie tego leasingodawca. To on, jako właściciel pojazdu dyktuje warunki, dlatego często firmy leasingowe w swojej ofercie posiadają pakiety ubezpieczeń, które oferują swoim klientom wraz z autami. Czy skorzystać z ubezpieczenia auta w leasingu?

Ubezpieczenie leasingowanego samochodu – czy mamy wybór?

Na początku trzeba odpowiedzieć na pytanie: czy mogę nie skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego u mojego leasingodawcy? Często ta odpowiedź będzie negatywna, bo większość firm leasingowych będzie stawiać warunek, by wykupić ubezpieczenie auta w leasingu w konkretnej firmie ubezpieczeniowej, z którą współpracuje dany leasingodawca.

Ubezpieczenie auta w leasingu – tyle samo wad, ile zalet

Ofertę leasingodawcy w zakresie ubezpieczenia leasingu z pewnością cechuje szeroki zakres ochrony, który obejmuje wszelkie ryzyka, z kradzieżą włącznie. Do tego na pewno będzie ona dostosowana do wymagań leasingodawcy. W ramach takiej polisy szkody likwidowane są z uwzględnieniem kosztów oryginalnych części zamiennych i dokonywane w autoryzowanym serwisie obsługi (ASO). Istotną zaletą jest też sposób zawierania umowy ubezpieczeniowej – prosty i mało absorbujący. Podobnie jest w przypadku jej odnawiania. Koszt ubezpieczenia leasingu można też rozłożyć sobie na raty i spłacać wraz z ratami leasingowymi. W efekcie spowoduje to, że obok leasingu samochodu, będziemy posiadać leasing ubezpieczenia. No i wreszcie cena – najczęściej dość atrakcyjna dla klienta. To efekt dobrych stawek wynegocjowanych przez leasingodawców u ubezpieczycieli.

Z drugiej zaś strony klient może uzyskać znacznie korzystniejszą ofertę u swojego dotychczasowego ubezpieczyciela. Co więcej, w kolejnych latach korzystania z ubezpieczenia auta w leasingu, jego cena nie jest już tak konkurencyjna i atrakcyjna jak w pierwszym roku. W sumie więc może się okazać, że jednak lepiej byłoby ubezpieczyć auto indywidualnie.

Bez szans na zniżki, ale też bez ich utraty

Do tego dochodzi prosta obserwacja, choć dotyczy ona każdego ubezpieczenia auta w leasingu: bezszkodowa historia korzystania z takiej polisy nie wypracowuje dla nas zniżek, ponieważ auto jest własnością leasingodawcy. Jednak z drugiej strony, żadna ewentualna szkoda nie spowoduje utraty przez nas tychże zniżek. Warto o tym wszystkim pamiętać, myśląc o ubezpieczeniu auta w leasingu.    Data: 2017-11-09


Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak kupować buty przez internet?
Zakupy internetowe stały się tak popularne, że przez sieć da się już kupić wszystko. Ubrania, jedzenie, elektronika… To już nikogo nie dziwi. Wiele osób jednak wciąż ma obawy co do kupowania przez internet butów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? O czym pamiętać, decydując się na zakup obuwia w sklepie internetowym? więcej »
Jakie imprezy Polacy organizują w hotelach?
Trend organizowania różnorakich imprez i uroczystości w hotelach to dość świeża sprawa na polskim gruncie. Dotychczas, mając na względzie szlachecką i chłopską tradycję polską, wszelkiego rodzaju wydarzenia rodzinne organizowano w domach, samodzielnie przygotowując potrawy oraz powitanie dla Gości. Co się zmieniło? I w jakich kwestiach polegamy na hotelach? więcej »
Reumatyzm: jak można walczyć z tą chorobą?
Choroby o podłożu reumatycznym sprawiają wiele bólu, stanowią jednocześnie wielkie obciążenie dla naszej psychiki. Stopniowa utrata samodzielności i coraz większe problemy związane z wykonywaniem prostych czynności sprawiają, że reumatyzm może każdemu z nas poważnie utrudnić życie. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Okiem Blondynki | Spice Things Up | ACT-Natural | Kolorowa Ryba |