Kategorie - Praca

Wyjazd służbowy do Bydgoszczy – istotne pytania i odpowiedzi

Bydgoszcz stała się jednym z najprężniej rozwijających się pod względem biznesowym polskich miast. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej wyjazdów służbowych, różnego rodzaju konferencji, zebrań i szkoleń ma miejsce właśnie tam.

Szkolenia często odbywają się w weekendy, jednak nie zajmują swoim uczestnikom całych dni. Warto, będąc w obcym dla nas mieście, zrobić coś konstruktywnego, odwiedzić ciekawe miejsca i lokalne atrakcje. Udając się w te niezwykłe strony, należy posiadać bezcenną wiedzę, która pomoże nam się w nich odnaleźć i nie zmarnować czasu.

1. Co zobaczyć? Dokąd pójść?

Kiedy przyjeżdżamy na ważne konferencje Bydgoszcz tylko czeka na to, by pokazać nam się z jak najlepszej strony. Dysponując odrobiną czasu wolnego, możemy zwiedzić najważniejsze punkty miasta. Do najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym należą między innymi:

  • Kanał Bydgoski wraz ze swoimi zabytkowymi śluzami, nad którym można odpocząć w blasku słońca, zyskując poczucie obcowania z naturą,
  • Muzeum Mydła, które mimo swojego młodego wieku przyciąga wielu zwiedzających i może nauczyć nas wiele na temat historii higieny,
  • Bazylika św. Wincentego à Paulo, którą poleca się odwiedzać nie tylko za dnia, ale również późnymi porami, gdy budynek jest majestatycznie oświetlony i przypomina słynne rzymskie budowle,

bydgoszcz-bazylika.jpg

  • Opera Nova, czyli doskonały przykład współczesnej myśli architektonicznej i świątynia sztuki.

bydgoszcz-opera-nova.jpg

Nie da się ukryć, ze jest to tylko krótka lista, która stanowić może jedynie przedsmak całej gamy miejsc, które warto odwiedzić w Bydgoszczy. Prawdą jest, że nie można zamykać się wyłącznie na wyżej wymienione.

2. Gdzie spać?

Istotnie ważną sprawą podczas służbowych wyjazdów do innego miasta jest kwestia noclegów. Warto wspomnieć, że wiele przyjezdnych w celach firmowych osób spędza noce właśnie w Bydgoszczy. Są jednak i tacy, którzy chcą połączyć sprawy zawodowe z wypoczynkiem. Wtedy decydują się odpocząć w innym mieście, dając sobie szansę na zobaczenie większej ilości miejsc i relaks po wielu godzinach konferencji.

Najczęściej wybiera się jakiś hotel SPA Toruń wydaje się być miastem najczęściej odwiedzanym w takich właśnie wypadkach. Dzięki decyzji o spaniu w Toruniu możemy pozwolić sobie na spacery słynnym Starym Miastem, pyszne jedzenie z lokalnych restauracji oraz posmakowanie legendarnego już toruńskiego piernika.

torun-spa.jpg

Zaraz po Toruniu uczestników bydgoskich konferencji i zjazdów interesuje Grudziądz. Jest to opcja tańsza od Torunia, lecz wciąż atrakcyjna i łatwa do zorganizowania. Jeśli bowiem chodzi o nocleg Grudziądz należy do miast, w których łatwo będzie nam odnaleźć wolne pokoje w wysokim standardzie. Poza tym – przechadzki malowniczymi uliczkami miasta na pewno nas urzekną.    Data: 2017-10-26
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty