Kategorie - Dom i ogród

Jak w ergonomiczny sposób zorganizować przestrzeń w kuchni?

Urządzanie kuchni jest jednym z najtrudniejszych zadań, gdy organizujemy sobie przestrzeń od zera. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym musi pomieścić się duża ilość sprzętu AGD oraz akcesoriów w taki sposób, by korzystanie z nich było jak najłatwiejsze. Chcemy połączyć estetykę z funkcjonalnością, przy czym ta druga jest w kuchni chyba jeszcze ważniejsza niż w przypadku jakiegokolwiek innego pomieszczenia.

Jednym z aspektów, o które warto zadbać przy urządzaniu kuchni jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki temu można pomieścić bardzo dużą ilość akcesoriów nawet w bardzo niewielkim pomieszczeniu. Ten artykuł pokazuje sposoby, w jakie można osiągnąć ten cel.


Kuchnia łatwa w użytku

Dobrze funkcjonująca kuchnia to taka, w której mamy łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów – dlatego powinny być one umieszczone w miejscach znajdujących się w możliwie niewielkiej od siebie odległości. Oznacza to, że należy unikać rozrzucania mebli po całej przestrzeni pomieszczenia, stawiając raczej na ich zwarte rozmieszczenie.

Łatwy dostęp do akcesoriów można uzyskać również jeżeli będą one rozmieszczone w logiczny sposób. Zdecydowanie ułatwi się szukanie przyrządów, jeżeli każdą z ich grup umieścimy w innej szafce. Rozmieszczenie w dużym stopniu zależeć powinno od nawyków korzystających z kuchni osób, choć uniwersalna zasada brzmi, że garnki i patelnie powinny znajdować się w niewielkiej odległości od kuchenki.

Było już tutaj wspomniane o rozmieszczeniu mebli: teraz czas, by nieco bardziej zgłębić ten temat! Kolejność mebli w kuchni ma bowiem kluczowe znaczenie, ponieważ musi odpowiadać kolejności wykonywanych przez nas czynności. Oczywiste jest, że pierwszym krokiem w trakcie przygotowywania posiłku jest wyjęcie składników z lodówki i szafek, następnie przygotowujemy posiłek do ugotowania, a dopiero wtedy gotujemy. Dlatego lodówka i szafki muszą znaleźć się najbliżej wejścia do kuchni, a po nich dopiero zlewozmywak, piekarnik oraz płyta kuchenna. W rozmieszczeniu mebli kuchennych należy się kierować zasadą tzw trójkąta roboczego, którego wierzchołki stanowią ustawione w miarę blisko siebie lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka. Takie rozmieszczenie gwarantuje, że będziemy w stanie wykonywać wszystkie kuchenne czynności jak najsprawniej.


Urządź przemyślaną kuchnię

Chociaż polecamy, by w jak największym stopniu przemyśleć samodzielnie wystrój kuchni, nie da się ukryć, że najlepszym sposobem, by osiągnąć bardzo dobre rezultaty jest skorzystanie z usług specjalistów. Najlepszą opcją, jeżeli bardzo zależy nam na zachowaniu ergonomii jest zamówienie mebli na wymiar, które doskonale wpasują się w koncepcję ergonomicznego wnętrza.

Ergonomiczne urządzenie kuchni wymaga sporej ilości czasu i uwagi, ponieważ jest to dosyć skomplikowane zadanie. Z drugiej strony jednak warto pamiętać o tym, że od tego, jak sobie z nim poradzimy zależy sposób, w jaki będziemy wykonywać jedne z najważniejszych codziennych czynności. Dlatego bardzo dużym błędem byłoby niewątpliwie zaniedbanie go w jakimkolwiek stopniu!

Sklepowi internetowemu albmart.pl zawdzięczamy wysokiej jakości pomoc merytoryczną.    Data: 2017-09-14
Najnowsze artykuły:

Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty

Polecamy strony: ACT-Natural | Kosą po patelni | Prezo.pl | Myśli Potarganej | ...zobacz inne polecane strony