Biała linia emolientów

Orion Pharma wprowadza na rynek specjalną, białą linię emolientów. HYDROLAN, CERALAN i LIPOLAN mają działanie nawilżające, natłuszczające i zmiękczające. Przeznaczone są do pielęgnacji i ochrony każdego rodzaju skóry, wyróżniają się jednak szczególną dbałością o problemy skóry suchej, problemowej oraz z problemami dermatologicznymi.

Fińska firma Orion Pharma, która wprowadzając emolienty zadebiutowała w maju na rynku kosmetyki lekarskiej poszerza ofertę o specjalną, „białą linię”. Oprócz dbałości o nawilżenie skóry preparaty te działają ochronnie i pielęgnująco we wszystkich przypadkach, w których inne preparaty zawodzą. Unikalny charakter nowych emolientów stanowi połączenie wszystkich cech linii podstawowej z możliwością nowych zastosowań. O ile pierwsza linia to emolienty chroniące skórę przed problemami dermatologicznymi, o tyle linia biała nadaje się dla pacjentów, u których te problemy już wystąpiły.

---REKLAMA ---

Linię tworzą trzy preparaty: HYDROLAN, CERALAN, LIPOLAN różniące się zawartością wody i właściwościami kosmetycznymi.

Produkty linii białej mogą być stosowane u każdego pacjenta. Szczególnie polecane są jednak w przypadku wystąpienia suchości skóry po intensywnych treningach, po saunie, solarium, po opalaniu, a także suchości spowodowanej zmianami chorobowymi. Emolienty stanowią optymalne zabezpieczenie przez zimnem i wiatrem podczas uprawniania sportów zimowych. Polecane są również do pielęgnacji skóry dłoni i stóp.

Emolienty opakowane są w proste i funkcjonalne białe tubki.

HYDROLAN – lekki żel nawilżający
HYDROLAN jest lekkim emolientem nawilżającym. Jego właściwości sprawiają, że nadaje się do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. Unikalna receptura zawiera izomery cukrów prostych, w proporcjach zbliżonych do tych, jakie spotyka się w zdrowym naskórku. Stanowią one silne fizjologiczne regulatory wilgotności. Izomery cukrów prostych łączą się z komórkami warstwy rogowej naskórka i wiążą wilgoć we wnętrzu skóry.

HYDROLAN idealny emolient do:

– codziennej pielęgnacji ciała kobiet i mężczyzn o szczególnie wrażliwej skórze,

– stosowania na skórę po wysiłku fizycznym, np. treningu, saunie, basenie, jako zabezpieczenie przed nadmiernym wysuszenie i podrażnieniem skóry,

– w lecie jako krem po opalaniu.

Preparat dostępny jest w opakowaniach:

30 g (ok. 12,7 zł) i 150 g (ok. 31,78 zł).

CERALAN jest emolientem półtłustym. Zachowuje dużą wchłanialność i dobrze się rozsmarowuje. Zawiera występujące w zdrowym naskórku ceramidy, które wiążą ze sobą komórki naskórka. CERALAN zmniejsza złuszczanie, będące skutkiem niedostatecznej łączności komórek naskórka. Rola ceramidów polega też między innymi na zatrzymywaniu wody w naskórku. Tym samym pośrednio wpływają one na zwiększenie elastyczności skóry. CERALAN zmniejsza złuszczanie i świąd skóry zmienionej chorobowo. Jest doskonały jako krem po kąpielach, także leczniczych i po naświetlaniach UV.

CERALAN idealny emolient dla:

– osób o szczególnie wrażliwej skórze,

– osób chorych na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę,

– wszystkich osób skarżących się na suchość skóry przez cały rok.

Preparat dostępny jest w opakowaniach:

30 g (ok. 12,7 zł) i 100 g (ok. 26,78 zł).

LIPOLAN – tłusty emolient

LIPOLAN zawiera jedynie 55% wody. Preparat ten nie zamarza nawet na dużym mrozie i polecany jest jako krem na zimę. LIPOLAN zawiera liposomy, tworzące barierę skóry przeciw wysychaniu i utrzymujące wilgoć w jej wnętrzu.

LIPOLAN idealny emolient dla:

– osób chorych na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, w zimie,

– do pielęgnacji dłoni i stóp, zwłaszcza w zimie,

– dla osób uprawiających sporty zimowe, jako doskonałe zabezpieczenie twarzy przed mrozem.

Preparat dostępny jest w opakowaniach:

30 g (ok. 12,7 zł) i 100 g (ok. 26,78 zł).

Wiecej informacji:

Magdalena Nahurska

[email protected]

tel.: (22) 425 56 48

tel. kom.: 0 508 363 147

www.emolienty.pl

REKLAMA