Korepetycje z biologii w Preply i 5 porad jak się uczyć!

Jeśli planujemy samodzielnie się uczyć warto się odpowiednio przygotować do tego przedsięwzięcia. Prócz specyficznych cech nauki biologii istnieje wiele porad metodycznych, uniwersalnych niezależnie od tego czy chcemy się uczyć biologii czy matematyki, bądź niemieckiego. To właśnie te porady zawierają blogi, portale zachęcające do nauki i objaśniające jak się uczyć, by się nauczyć. Dla wielu osób są to oczywistości, jednak sporo osób siadając do nauki nawet nie zastanawia się nad tym, czy i jak mogą ułatwić sobie ten proces.

Po pierwsze podziel naukę na etapy obejmujące konkretny zakres materiału. Pomoże Ci to w obserwowaniu postępów w nauce jak również ocenie jak wiele zdołaliśmy się już nauczyć a co jeszcze pozostało do opanowania. Ustalenie harmonogramu nauki to nie tylko umiejscowienie zajęć na poszczególne tematy w czasie ale również zebranie tematów w całość bez możliwości pominięcia ważnych zagadnień. Podobnie jak plan nauki jest istotny tak też ważna jest okresowa weryfikacja wiedzy. Powtórki są niezbędne dla oceny wiadomości, ta zaś pozwala zawczasu zareagować i usunąć braki, tak by się nie nawarstwiały zniechęcając ostatecznie nas do nauki biologii jako takiej. Kiedy wiemy już czego się będziemy uczyć lu co powinniśmy się nauczyć, bo bywa i tak, ze po wykonaniu planu nauki okazuje się, że część zagadnień mamy już opanowaną warto zaplanować jak będziemy się uczyć. W tym miejscu należy zidentyfikować swoje preferencje względem nauki. Urozmaicenie nauki i metod nauczania wpływa pozytywnie na efekt końcowy, aczkolwiek należy pamiętać, iż każdy z nas jest inny i uczy się inaczej. Jednym potrzeba ciszy i spokoju, innych mobilizuje do nauki grupa uczniów. Warto dopasować czas, miejsce i warunki otoczenia do osobistych preferencji. Jeśli swobodnie czujemy się we własnym domu, to warto uczyć się w domu, jednak jeśli rozprasza nas własne mieszkanie warto wyjść poza nie i uczyć się na przykład w bibliotece czy w parku. Co do zasady nasz mózg najlepiej chłonie wiedzę rano między godziną ósmą a czternastą, jednak są też osoby, którym lepiej uczy się wieczorami, wówczas porę dnia należy dostosować do swoich przyzwyczajeń.


Najskuteczniejsza metoda nauki jest nauka przy okazji, w formie rozrywki. Czy biologii możemy się uczyć relaksując się jednocześnie? Owszem, jest to możliwe. Wiele pomysłów na zabawę z biologią serwują blogi, których lektura sama w sobie bywa edukacyjna i przyjemna zarazem. Prócz rozrywki istne jest również doświadczenie. Jeżeli tylko mamy taką okazję by uczyć się poprzez doznanie, osobiste doświadczenie warto skorzystać, bowiem dzięki wielozmysłowemu doznaniu mózg zapamiętuje informacje znacznie szybciej i trwalej. Biologia jest nauką w dużej mierze doświadczalną polegającą na obserwacji różnorodnych procesów i zjawisk w czasie. Obserwując otoczenie, rośliny, zwierzęta jak i własny organizm możemy uczyć się biologii. Dowodem na to są maluchy, które świetnie przyswajają wiedzę dotyczącą wzrastania roślin, cyklów życia zwierząt i to bez naukowych opracowań i podręczników a wyłącznie poprzez obcowanie z przyrodą. Wiele obserwacji można w czasie rzeczywistym oglądać i śledzić w sieci online. Internet jest pełen pomocy dydaktycznych. Poza licznymi portalami edukacyjnymi i blogami opisującymi często w niecodzienny sposób zjawiska z dziedziny biologii możemy też wysłuchać i obejrzeć wykładów na YT, czy poprzez filmy edukacyjne online.

W internecie w zależności od potrzeb możemy uczyć się samodzielnie szukając materiałów i komponując źródła wiedzy, programy edukacyjne i ćwiczenia jak i wziąć udział w e-kursach zorganizowanych, uczyć się z aplikacjami mobilnymi do nauki biologii. Jedną z innowacyjnych metod nauki biologii są
korepetycje z biologii przez Skype. Ich propagowaniu pomaga platforma edukacyjna Preply.com. W portalu znajduje się mnóstwo ofert korepetytorów których specjalizacją są korepetycje z biologii czy to stacjonarne czy zdalne. Jeżeli chcemy uczyć się komfortowo warto sięgnąć właśnie po Skype oraz naukę z Preply. Korepetycje z Preply bazują na połączeniu korepetytora z uczniem za pośrednictwem darmowego oprogramowania komunikatora internetowego Skype. Samo połączenie również jest bezpłatne, zaś odpłatność jaka wnosi uczeń to koszt usługi korepetytora. Korzystając z Preply środki pieniężne za korepetycje są wpłacane na konto Preply zyskując ochronę do czasu zrealizowania zajęć. Jeśli z winy korepetytora do zajęć nie dojdzie lub drastycznie odbiegają one ofercie można uzyskać z Preply zwrot wpłaconych środków. Jednak to nie jedyna zaleta Preply. Wśród atutów wymienić należy duży wybór korepetytorów jak również kompleksowość platformy. Profile korepetytorów wzbogacają oceny użytkowników, którzy poprzez swoją opinie nakierowują również tych, którzy dopiero są na etapie wyboru odpowiedniej osoby do pomocy w nauce. Dodać należy, iż z Preply uczyć się możemy nie tylko biologii, bowiem w portalu ogłaszają się także korepetytorzy językowi, jak i nauczyciele matematyki, fizyki a korepetycje z biologii stanowią zaledwie jeden z działów tematycznych. Wśród grona korepetytorów znajdują się i studenci i wieloletni nauczyciele z doświadczeniem w nauczaniu. W zależności od potrzeb i poziomu zaawansowania możemy wybierać pośród konkurencyjnych ofert względem stawki cenowej, czy innych kryteriów. Dla wielu osób istotne są warunki i metody pracy. Z korepetycji w Preply skorzystać możemy jednorazowo, cyklicznie, jak i doraźnie. Sami decydujemy o tym czy korepetycje będą zaledwie powtórką, testem co pewien czas czy też stałym elementem procesu nauki. W zależności od tego czemu mają służyć korepetycje ich sposób przeprowadzenia będzie różny. Najwięcej osób wybiera korepetycje jako wzbogacenie procesu edukacji, jego urozmaicenie. Często korepetycje są utożsamiane z konwersacjami przez Skype, do których wybierani są native speakerzy, jednak jeśli chodzi o korepetycje z biologii trudno mówić o konwersacjach.

Preply to szereg oszczędności. Po pierwsze dla nowych użytkowników Preply ma niespodziankę w  postaci darmowej lekcji testowej czy to z biologii, czy francuskiego, czy innego przedmiotu z oferowanych. Dla internatów chętnie korzystających z korepetycji online Preply zapewnia preferencyjne stawki w pakietach zajęć. Duży wybór korepetytorów to nie tylko wygoda ale i możliwość zaoszczędzenia na kosztach zajęć poprzez możliwość porównania stawek i wyboru najkorzystniejszej oferty cenowej. Prócz korzyści finansowych Preply to oszczędność czasu. Korepetycje online znacznie łatwiej jest wkomponować w grafik dnia jak i oszczędzić czas dotąd przeznaczany na dojazdy do korepetytorów. Jak widać atutów tej oferty jest wiele, tak organizacyjnych, jak i czysto merytorycznych. Warto zatem spróbować, być może to najodpowiedniejsza forma nauki dla nas? Na podkreślenie zasługuje fakt, iż żadna inna forma nauki nie zapewnia bezpośredniego kontaktu i interakcji z nauczycielem tak jak korepetycje indywidualne. W odróżnieniu od rozmaitych aplikacji, kursów online spotkanie z korepetytorem jest elastyczne.

Więcej o Preply na http://preply.com/pl/poznan/korepetycje-z-biologia Zapraszamy

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments