Zatrzymać wskazówki zegara – kremy przeciwzmarszczkowe

Zmarszczki skóry to naturalna oznaka upływu czasu i nie da się jej całkowicie uniknąć. Na szczęście, można skutecznie przedłużyć czas pojawienia się pierwszych bruzd – po to stworzono kremy przeciwzmarszczkowe. Czy wiesz, kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie ich stosowania

---REKLAMA ---

Dlaczego powstają zmarszczki?

Do 25-30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, skóra jest napięta, elastyczna, gładka i odpowiednio nawilżona. Jest to zasługa przede wszystkim kolagenu i elastyny, których włókna stanowią rusztowanie dla skóry i dbają o jej prawidłowe napięcie. Ponadto obecne są liczne gruczoły łojowe i potowe, a także np. proteiny keratyny.

Po osiągnięciu wspomnianego wieku w organizmie zaczynają zachodzić różnorodne procesy, świadczące o powolnym wchodzeniu w fazę starzenia się – pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jest to związane z zanikaniem gruczołów, przez co skóra staje się wysuszona i mniej elastyczna, a także z powolnym rozpadem włókien kolagenowych i elastynowych. Właśnie przez to skóra zapada się tworząc nieładne bruzdy. W organizmie cały czas trwa synteza nowych włókien, ale proces ich rozpadu z upływem lat zwiększa swoją intensywność i staje się dominujący.

Dodać do tego należy działanie wolnych rodników, toksyn i zanieczyszczeń, a także nieprawidłową dietę, która nie dostarcza organizmowi składników odpowiedzialnych za produkcję kolagenu (wit. A, C, E). To wszystko powoduje powstawanie zmarszczek.

Kremy przeciwzmarszczkowe – działanie

Wbrew powszechnym opiniom i stereotypom stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych ma sens. Jak przekonują eksperci Mixa, kosmetyki te mają specjalnie skonstruowane składy, dzięki którym można dogłębnie nawilżyć skórę oraz odżywić ją. Poprzez uszczelnianie płaszcza hydro-lipidowego znajdującego się w naskórku oraz zwiększanie poziomu zatrzymywania wody w tkankach, kremy te przeciwdziałają największym zagrożeniem skóry, które przyspieszają proces starzenia – odwodnieniu, promieniom słonecznym, smogowi, wolnym rodnikom itp.

Kremy przeciwzmarszczkowe mają zapobiegać, a nie leczyć już istniejące zmarszczki. Dlatego poleca się rozpocząć ich stosowanie ok 30 roku życia, a najlepiej jeszcze wcześniej, ok 25 r. ż. W późniejszym okresie warto dalej stosować rozpoczętą kurację, żeby podtrzymywać osiągnięte efekty i delikatnie zmniejszać pojawiające się mimo wszystko zmarszczki.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele różnych odmian kremów przeciwzmarszczkowych. Aby wyróżniać się wśród konkurencji wiele firm tworzy preparaty pozwalające osiągnąć i inne efekty – rozświetlenie lub ujędrnienie skóry, głębokie odżywienie lub przeciwdziałanie zaczerwienieniom czy podrażnieniom. Można wydzielić kilka kategorii kremów przeciwzmarszczkowych:

  • kremy przeciwzmarszczkowe na dzień i na noc,

  • kremy ze względu na wiek (25+, 40+, 60+, a nawet 70+),

  • kremy przeciwzmarszczkowe ze względu na typ skóry,

  • kremy przeciwzmarszczkowe ze względu na rodzaj skóry.

Niezależnie od kategorii do której przynależą, warto szukać produktów, które zawierają filtry, antyutleniacze, witaminę C lub inne dobroczynne składniki (kwas hialuronowy, kolagen itp.).

Inne zabiegi usuwające zmarszczki

Zmarszczek nie da uniknąć się całkowicie, bez nic twarz wyglądałaby sztucznie. Osoby, które późno rozpoczęły domową terapię przeciwzmarszczkową nie muszą się martwić. Skuteczne, powszechnie dostępne i w dodatku coraz częściej niedrogie usługi usuwania zmarszczek można odnaleźć w gabinetach medycyny estetycznej. Tam specjaliści kosmetolodzy i dermatolodzy zaproponują nieinwazyjne usługi odmładzające. Może z nich skorzystać każdy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania zmarszczek. Wówczas kremy przeciwzmarszczkowe będą tylko dodatkiem do właściwej terapii.

Więcej informacji na temat przykładowych kremów przeciwzmarszczkowych można odnaleźć na stronie:

http://www.mixa.com.pl/produkty/twarz/13-krem-przeciwzmarszczkowy-i-rozswietlajacy.

REKLAMA