Dzień Kobiet „Dniem na Obcasach”

Tysiące polskich kobiet planują świętować Dzień Kobiet manifestując stylowo swoją kobiecość – zakładając buty na obcasach.

Osa Osobista Stylistka
Dzień Kobiet – nieco archaiczny, kontrowersyjny, uroczy, kłopotliwy, feministyczny, antyfeministyczny…? Świętować, czy nie świętować? Od lat ten sam dylemat i równie wiele głosów „za” jak i „przeciw”.

W tym roku niespodziewanie połączyła kobiety (na „tak”) akcja zainicjowana na Facebooku przez Osę Osobistą Stylistkę, „Dzień Na Obcasach”. W ciągu kilku dni do profilu dołączyły niemal 4 tysiące fanek obcasów z całej Polski. Jest to spontaniczny „manifest kobiecości” bez pretensji do postulatów, w radosnym, stylowym wydaniu.

Warunek uczestnictwa w akcji jest bardzo prosty: 8. marca kobiety chowają komfortowe trampki, półbuty, oficerki, śniegowce oraz wszelkie inne buty na płaskiej podeszwie i zakładają obcasy -niezależnie od okazji – do pracy, na spotkanie, zakupy, randkę, obiad na mieście, romantyczną kolację.

Pomysłodawczyni akcji – Dorota Florek z firmy Osa Osobista Stylistka na Wybrzeżu: „Jestem osobistą stylistką, więc z doświadczenia wiem, że kobiety rzadko znajdują okazje, aby poczuć się wyjątkowo: stylowo i atrakcyjnie. Chciałam zainspirować kobiety, by 8. marca zadbały o siebie bardziej niż zazwyczaj. Obcasy zobowiązują! Kiedy je zakładamy automatycznie przykładamy więcej uwagi do tego, jak jesteśmy ubrane. Znoszona bluza i wypchane jeansy zostaną – mam wielką nadzieję – tego dnia w domu”.

Deklaracje uczestniczek posypały się lawinowo:

– niektóre bawią: „pójdę do pracy na budowę w szpilkach” – zapewnia Marta

– inne graniczą wręcz z poświęceniem: „postaram się chociaż na moment, bo aktualnie to mam nogę w gipsie, ale mam nadzieję, że do tego czasu już się go pozbędę” – deklaruje Paulina.

Także Monika Jurczyk – założycielka Akademii Wizerunku OSA i pierwsza w Polsce personal shopper – zachęca do udziału w akcji: „Obcasy? Zwykle kochamy je, ale zostawiamy na półce. 8. marca sprawdzimy ich moc w realu”

Wśród komentarzy na Facebooku pojawiły się także głosy zachwyconych panów. Obcasy, poza walorem estetycznym, będą w tym dniu dla mężczyzny sygnałem, że jego partnerka dumnie akcentuje swoją kobiecość i chętnie przyjmie kwiaty jako symbol sympatii i podziwu.

Kobiety, pamiętajmy, żeby 8. marca włożyć obcasy! Zapraszamy do dołączenia na profilu „Dzień na Obcasach”: http://www.facebook.com/event.php?eid=192893264064762

Firma Osa Osobista Stylistka powstała w 2005r. w Krakowie z inicjatywy Moniki Jurczyk, która jako pierwsza w Polsce personal shopper wypromowała usługę zakupów z osobistą stylistką. Obecnie Osa jest zespołem personal shopperek pracujących w całej Polsce. Chodzą na zakupy, koordynują metamorfozy wizerunku, stylizują sesje zdjęciowe. Od roku działa filia Osy na Wybrzeżu.

Monika Jurczyk od roku prowadzi Akademię Wizerunku Osy, wykłada, szkoli biznesmenów i swoje następczynie.

www.personalstylist.pl; www.akademiaosy.pl;

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments