Maszerujący z kijkami

Widok „maszerujących z kijkami” już nikogo nie dziwi, bowiem w ostatnim czasie zdobyli oni rzesze zwolenników i nie bez kozery; to nie tylko sprawa mody, ale to aktywność ruchowa na wagę złota określana mianem Nordic Walking.

Czym więc jest Nordic Walking?

Nordic Walking różni się od zwykłego maszerowania tym, że przy pomocy specjalnie zaprojektowanych kijków, które ściśle przylegając do dłoni podczas poruszania się zmuszają do wysiłku większość mięśni naszego ciała zapewniając trening nogom, biodrom, rękom, barkom, ramionom oraz mięśniom klatki piersiowej. Wszystkie mięśnie pracują zdecydowanie inaczej niż podczas zwykłego marszu, szczególnie ramiona są wzmacniane stając się mocniejszymi i bardziej wytrzymałymi.

Dla kogo Nordic Walking?

Ten niezwykle prosty, przyjemny i aktywny odpoczynek zapoczątkowany w latach dwudziestych minionego wieku traktowany był jako forma treningu dla narciarzy biegowych w czasie gdy nie było śniegu. A dzisiaj…

Dzisiaj osoby w różnym wieku mogą uprawiać ten sport stając się aktywnymi na poziomie zdrowotnym, sportowym czy fitness. Sport jest polecany w szczególności dla osób po 50-tym roku życia, bez względu na posiadany stopień sprawności, u seniorów skutkuje polepszeniem kondycji, stosowany jest z dobrymi efektami przy rehabilitacjach. Tak więc z kijkami może chodzić każdy w dowolnym miejscu poznając i podziwiając przy okazji uroki rodzimej przyrody.

Co daje Nordic Walking?

Aktywne uprawianie Nordic Walking ma wiele zalet i przynosi wymierne korzyści, dlatego dla wielu z nas może być sposobem na zdrowe życie:

– to najbardziej naturalna aktywność ruchowa

– znacząco wpływa na układ krążenia

– skutecznie dotlenia cały organizm

– wspomaga funkcjonowanie organów wewnętrznych

– poprawia nastrój i nasze samopoczucie

– polepsza naszą kondycję

– przyczynia się do spalania zbędnej ilości kalorii

– jest bardzo dobrą metodą na skuteczne odchudzanie

– podnosi efektywność mięśni i stawów

– prostuje naszą sylwetkę

– likwiduje problemy z kręgosłupem

– wspomaga w procesach rehabilitacji

– zdecydowanie… poprawia ogólny stan naszego zdrowia

Jak zacząć?

Uprawianie Nordic Walking powinno się rozpocząć od spotkania z instruktorem, który pomoże dobrać kijki, nauczy prawidłowej postawy i techniki chodzenia.

życzę wytrwałości i efektówMieczysław Olszewski

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments