Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka

Torbę do szpitala dobrze jest spakować na kilka tygodni przez datą porodu. Będziesz miała pewność, że wszystkie potrzebne rzeczy są przygotowane, a w chwili kiedy zacznie się poród nie będzie nerwowego pakowania.

Zabierz:

– dowód osobisty

– legitymację ubezpieczeniową

– kartę ciąży

– wyniki badań wykonane podczas ciąży

– telefon komórkowy – jeśli posiada aparat fotograficzny to dobrze, jeśli nie to zabierz aparat lub kamerę. Warto maluchowi zrobić kilka zdjęć.

Zapakuj:

Mama:

– koszula nocna na czas porodu najlepiej bawełniana i krótka

– 2 koszule na czas pobytu w szpitalu po porodzie – bawełniane. Dostępne są na rynku specjalne koszule dla mam karmiących. Mają na wysokości piersi specjalne rozcięcia.

– skarpety

– podkłady poporodowe – 1 opakowanie. W razie potrzeby większej ilości, z pewnością będzie można dokupić w szpitalnej aptece

– majtki poporodowe z siateczki 3-4 szt.

– kółko poporodowe – ułatwia siedzene w pierwszych dniach po porodzie. Natomiast jeśli wiesz, że będziesz miała cesarskie cięcie, to kółko nie będzie Ci potrzebne.

– butelka wody niegazowanej. Jedna butelka z pewnością nie wystarczy jednak potrzebną ilość zapewne będzie można dokupić w szpitalnym sklepie. Ważne jest aby była to woda niegazowana. Niestety gazowana nie nadaje się dla mamy karmiącej. Bąbelki mogłyby spowodować kolki u dziecka.

– przedmioty higieny osobistej: szczoteczka do zębów, pasta, szczotka do włosów, mydło, balsam, krem, pomadka pielęgnacyjna do ust, szampon odżywka do włosów – może warto zawczasu pomyśleć o jednorazowych opakowaniach, zapewne zmniejszy się wówczas objętość kosmetyczki

– klapki pod prysznic

– szlafrok

– kapcie

– 2 ręczniki – jeden pod prysznic, drugi do rąk

– papier toaletowy

– chusteczki higieniczne

– wkładki laktacyjne

– laktator – w szpitalu chyba lepiej sprawdzi się ręczny odciągacz pokarmu

– maść na obolałe brodawki

– ubranie na wyjście ze szpitala -odpowiednie będą ubrania z około 6 mies. ciąży

Dziecko:

– pieluchy jednorazowe w najmniejszym rozmiarze

– pajacyki 4szt.

– body 4 szt

– czapeczki 2 szt.

– skarpetki 1 szt.

– rękawiczki – dzieci często przychodzą na świat z ostrymi paznokietkami, więc dla ochrony przed zadrapaniem załóż dziecku rękawiczki (ewentualnie gdy nie kupiłaś mogą być skarpetki. Chodzi wyłącznie o ochronę przed zadrapaniem). Warto wiedzieć, że nie należy obcinać dziecku paznokietków w szpitalu, bowiem istnieje ryzyko skaleczenia, a szpitalna flora bakteryjna nie jest niestety przyjazna. Dlatego tak ważny jest pierwszy kontakt matki z dzieckiem zaraz po urodzeniu. Chodzi o to aby na nowo urodzone dziecko „przeszły” bakterie matki, a nie te szpitalne.

– płyn do kąpieli

– smoczek

– ręcznik kąpielowy

– kocyk lub rożek

– oliwka dla niemowląt

– krem do pielęgnacji pupy

– ubranie na wyjście dziecka ze szpitala

Warto też spakować jakieś wygodne obuwie dla taty, zwłaszcza jeśli będzie przy porodzie.

Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest to abyś zabrała dokumenty (te wymienione na początku artykułu), dlatego noś je zawsze przy sobie. Najlepiej włóż je do torebki. Natomiast jeśli pojedziesz do szpitala bez spakowanej torby lub zapomnisz kapci czy oliwki dla dziecka to zawsze ojciec dziecka lub ktoś z rodziny albo przyjaciół zdąży ci potrzebne rzeczy przywieźć.www.mojamama.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments