Dbajmy o naszą sylwetkę

Każda kobieta marzy by wyglądać ładnie, wiele z nas marzy o zgrabnej sylwetce, ale…

Coraz więcej jest osób otyłych tak jak byśmy chciały koniecznie żyć jak w „stanach” gdzie już 100 milionów osób jest chorych z powodu nadwagi!

Jemy jakby tak jak zwykle, pracujemy ciężko, a wałeczki same się pokazują i rosną, brzuszek większy… co zrobić?

Nie chodzi o to by mieć figurę modelki, bo One zazwyczaj mają problem z niedowagą a przecież każda z nas chce być zdrowa. Nie chodzi też o to by się głodzić.

Nie warto wydawać krocie na środki farmaceutyczne i diety cud!
Zastanówmy się:

1. wizyta u lekarza, bo może masz problem z tarczycą, cukrem, żołądkiem a nawet przekwitaniem, sprawd koniecznie poziom hormonów. Na początek należy to wykluczyć.

2. usiądź na spokojnie i pomyśl, zapisz co lubisz najbardziej jeść i kiedy. Przypominam, że ostatni posiłek należy zjeść ok. 20 przynajmniej na godzinę przed spaniem., a najlepiej w ogóle zrezygnować z kolacji. Nie musisz rezygnować z tego co lubisz, wystarczy, ze będziesz odżywiać się w myśl zasady:

– śniadanie zjedz sama

– obiadem podziel się z przyjacielem

– kolację oddaj wrogowi (w przypadku uczucia głodu można coś przekąsić np. jabłko)

3. unikaj: węglowodanów i tłuszczy!

4. a na koniec: ruszaj się! Np. podłogę myj nie mopem lecz na kolanach. Wszelkie czynności domowe rób szybko, nie ociągaj się – troszkę wysiłku nie zaszkodzi. Jeśli natomiast jeździsz samochodem to proponuję chociaż wspinaczkę po schodach. Wyjście na rower, długi spacer to stare jak Świat metody dostarczenia niezbędnego ruchu dla organizmu.

---REKLAMA ---

Jestem pewna, że po miesiącu będzie widać już duże efekty! Warto się postarać i pamiętajcie nic nie przychodzi łatwo, ale warto się postarać, bez wkładania w to niepotrzebnych dodatkowych kosztów.

REKLAMA