Stres jest zjawiskiem biologicznym, który objawia się podczas stawiania organizmowi pewnych wymagań: fizycznych i psychicznych. Pokonanie go jest w zasadzie niemożliwe.
Przychodzi w trudnych dla nas momentach i najczęściej paraliżuje. Podczas nauki praktycznie nam nie towarzyszy. Staje się to zazwyczaj w momencie, gdy musimy przed egzaminatorami wygłosić lub przelać na papier to czego się nauczyliśmy. W takich chwilach stres jest dla nas gwoździem do trumny i zapominamy to co jeszcze przed chwilą wiedzieliśmy. Więc, jak radzić sobie ze stresem podczas takich sytuacji?
Być może wiesz, ale są składniki takie jak lecytyna, guarana, które w takich chwilach potrafią czynić cuda.
Lecytyna znajduje się w każdej komórce naszego ciała. Jest znaczącym fragmentem składowym mózgu i tkanki nerwowej. Nie wierzę, że nie chciałbyś, aby przyswajanie wiedzy było u ciebie dużo prostsze i skuteczniejsze . Powinieneś więc zacząć transportować więcej lecytyny do swojego organizmu. Może w bardzo szybki sposób poprawić Twoją pamięć, koncentrację. Twoje możliwości intelektualne powinny się znacznie zwiększyć. Oznacza to, że stosowanie jej zalecane jest właśnie w trakcie intensywnego wysiłku umysłowego. Lecytyna złagodzi stres dzięki czemu umysł będzie w stanie działać w trudnych momentach.
Guarana jest bardzo podobna do lecytyny. W Brazylii nazywana jest „darem od Boga”. Przyjmowanie jej spowoduje, że w twoim organizmie pojawi się mnóstwo dodatkowej energii. W zapomnienie pójdą kłopoty z nauką, koncentracją, częste osłabienie i zmęczenie. Każdy student powinien spróbować jej działania. Guarana jest paliwem, które pobudzi twoje ciało i mózg do wytężonej pracy fizycznej i psychicznej. Nie ma w swoim składzie środków uzależniających więc jest całkowicie bezpieczna. Pomyśl, czy stosowanie tych substancji nie będzie dla ciebie świetnym rozwiązaniem.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl