Doradź mu przed studniówką

Król studniówki

Pierwszy prawdziwy kontakt z „dorosłym” garniturem zaczyna się dla większości młodych panów dopiero pod koniec szkoły średniej. Wraz z poszukiwaniem odpowiedniego modelu na studniówkę często pojawia się panika towarzysząca tej, którą niemal codziennie przeżywają koleżanki maturzystów – „nie wiem w co się ubrać”. Pierwszy garnitur może być nie lada problemem. Podpowiadamy o czym warto pamiętać, by problem zniknął a kupno i użytkowanie garnituru na studniówkę było łatwe, lekkie i przyjemne. Bo przecież dzień ten powinien kojarzyć się wyłącznie z przyjemnościami.

Przed kupnem

Licealiści nie wydają na garnitury tyle, co ich starsi, pracujący już koledzy. Często więc wybierając niską cenę rezygnują z jakości – a to poważny błąd! Firmy produkujące najwyższej jakości garnitury dbają także o swoich młodszych klientów przygotowując dla nich zwykle oddzielne kolekcje. Skorzystanie z takiej oferty często sprawia, że wybór mamy „z głowy” zarówno design jak i cena są dostosowane do potrzeb licealistów. Przyszły maturzysta nie stoi już między wyborem dobry, ładny lub tani. Może mieć wszystko.

Dopasować do sylwetki

Do dobrego sklepu warto się wybrać z jednego jeszcze powodu – pracują tam dobrzy sprzedawcy! Oni doradzą garnitur, który idealnie ułoży się na sylwetce – podkreśli jej atuty i ukryje wady. Samemu należy pamiętać o dwóch zasadach – rękawy marynarki powinny sięgać do podstawy kciuka. Mankiet koszuli powinien wystawać na długość 1,5 – 2 cm. Z kolei nogawki spodni powinny się luźno opierać na podstawie buta, zaś z przodu lekko załamywać na podbiciu.

Warto pamiętać

Sam garnitur to jednak jedynie 90% efektu ostatecznego. Aby stać się królem studniówki, trzeba zadbać o dobry wygląd całości. Krawat na studniówkę może być bardziej kolorowy, ekstrawagancki. Podobnie jak koszula. Powinny jednak ze sobą harmonizować. Jeśli więc krawat będzie grał odcieniami modnego różu i fioletu – to koszula powinna być biała, lub np. różowa. Sam krawat powinien sięgać do połowy klamry paska – krótszy, czy dłuższy nie wchodzi w grę! Również pasek pokazuje czy mężczyzna zna się na elegancji! Powinien być tego koloru co buty. Najbezpieczniej jest wybrać czerń – będzie idealna także na nadchodzącej maturze.

I wreszcie najważniejsze – w garniturze wybierający się na studniówkę młody pan powinien się czuć po prostu dobrze i wygodnie. Dobre samopoczucie to bowiem ostateczna gwarancja sukcesu na tym najważniejszym balu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments