ECCO Walkathon – międzynarodowa impreza charytatywna trafiła do Polski

Nieprzerwanie od 7 lat tysiące Duńczyków dzielnie maszerują w dobroczynnej imprezie organizowanej w Kopenhadze przez firmę ECCO. 24 września br. po raz pierwszy ECCO Walkathon odbędzie się w Polsce na warszawskiej Agrykoli.

Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Impreza skierowana jest do całych rodzin i grup przyjaciół, którzy w atmosferze zabawy i radości realizują szczytne cele. Stają się odpowiedzialni za siebie i za innych. Zdrowo spędzają czas, a przy okazji gromadzą pieniądze dla potrzebujących. ECCO Walkathon cieszy się dużą popularnością nie tylko w Danii, ale również w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Japonii i Szwecji.

---REKLAMA ---

ECCO Walkathon – ile mogą zarobić Twoje stopy?

Przedsięwzięcie opiera się na prostym pomyśle. Uczestniczy mają do wyboru trzy malownicze trasy spacerowe stolicy, zróżnicowane stopniem trudności i długością: 6, 10 lub 15 km. Dziarsko pokonają wybrany szlak, by na mecie przebyty dystans „zamienić” na pieniądze i przeznaczyć je na wybrany cel charytatywny. Przelicznik jest następujący: za każdy pokonany kilometr ECCO – organizator akcji – wpłaca na konto fundacji 4 zł.

To uczestnik ECCO Walkathon wybiera organizację i cel, który pragnie wspomóc. Do wyboru ma jedną z trzech fundacji, z którymi organizator nawiązał współpracę:

  • Polskie Towarzystwo Kardiologiczne – projekt: Szkolenie i instalacja defibrylatorów w Warszawie;
  • Polską Akcję Humanitarną – projekt: Instalacja systemów wodno-sanitarnych w szkołach w Afganistanie;
  • WWF (międzynarodowa organizacja ekologiczna) – projekt: Ograniczenie przemytu ginących gatunków zwierząt do Polski – kampania informacyjna dla dzieci i młodzieży „Pozwólmy im zostać w domu”.

Misją ECCO Walkathon jest uzmysłowienie ludziom faktu, że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości ich życia oraz że wspólne działanie może mieć wpływ na środowisko naturalne i innych ludzi, którzy potrzebują pomocy. ECCO Walkathon jest imprezą dobroczynną, w której dzięki chodzeniu zbierane są pieniądze na wybraną fundację. Organizacje wybierane są z obszaru zainteresowań ECCO: natura (środowisko), zdrowie i dzieci.

To takie proste

Aby wziąć udział w ECCO Walkathon wystarczy zarejestrować się i przyjść w sobotę, 24 września br., na warszawską Agrykolę, najlepiej w gronie przyjaciół lub rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00, a od godziny 12.00 zaczną się starty na dwóch dłuższych trasach: 10 km – z Agrykoli do Starego Miasta i z powrotem oraz 15 km – z Agrykoli do Cytadeli i z powrotem. Natomiast od godziny 13.00 będzie można udać się w najkrótszą, 6 km trasę – przez Park Łazienkowski do Parku Ujazdowskiego i wrócić na Agrykolę.

Każdy z uczestników marszu dostanie tzw. pakiet startowy, na który składa się: identyfikator (certyfikat), plecak, koszulka, smyczka, przewodnik, gazeta Walkathonowa z dokładnym opisem projektów i tras, długopis, woda i owoce.

Rejestrując się uczestnicy otrzymują identyfikator i wpłacają symboliczną kwotę – 8 zł dorośli i 4 zł dzieci. Opłata startowa jest wprowadzona po to, aby zachęcić uczestników do ukończenia spaceru – warunek, aby pieniądze trafiły na konto wybranej fundacji – oraz aby organizatorzy mogli dokładnie policzyć uczestników i na tej podstawie przekazać „wychodzone” pieniądze organizacjom. Zarejestrować się i wnieść opłatę najlepiej już wcześniej: w sklepach ECCO, poprzez stronę internetową www.eccowalkathon.pl, przez sieć placówek VIA Moje Rachunki, na poczcie lub na miejscu w dniu imprezy w punktach z kasami.

W tej zabawie nie ma wygranych ani przegranych, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się i ukończenie trasy. Na każdym dystansie jest jeden punkt kontrolny – w połowie trasy, a dowodem ukończenia spaceru jest oddanie identyfikatora na mecie.

Na samej Agrykoli oraz wzdłuż wszystkich tras na maszerujących, zarówno tych większych jak i tych mniejszych, czekać będzie wiele atrakcji, m.in.: występy zespołów muzycznych, klaunów oraz grup tanecznych.

Wszystkie informacje o ECCO Walkathonie znajdziesz na stronie: www.eccowalkathon.pl

Urzeczywistnienie wartości ECCO – ścieżki dla zwycięzców

Pomysł na ECCO Walkathon zrodził się w 1999 roku, kiedy to założyciel duńskiej firmy ECCO, Karl Toosbuy, postanowił uzmysłowić ludziom, że poprzez aktywności fizyczną i wspólne działanie można zmienić świat i uczynić go lepszym. Dla firmy, jednego z największych producentów butów na świecie, najistotniejsza jest dbałość o zadowolenie i dobre samopoczucie swoich klientów. Dlatego też ECCO kontroluje wszystkie etapy tworzenia obuwia, co daje pewność, że cała produkcja przeprowadzona jest z uwzględnieniem zasad dbania o środowisko naturalne i nasze zdrowie. Wizją ECCO, która od ponad 40 lat słynie z doskonałej jakości obuwia oraz ciekawego wzornictwa, jest stworzenie firmy nie największej, ale najlepszej. Urzeczywistnieniem tej filozofii jest ECCO Walkathon.

Spacer po radość i pieniądze – ile już przeszliśmy?

Jeśli przeliczyć wszystkie kilometry przebyte podczas „wielkiego spaceru” od 1999 roku na całym świecie, to wkrótce uczestnicy obejdą kulę ziemską 30 razy!

Wraz z rozwojem firmy ECCO, rozwija się także idea tej imprezy dobroczynnej. W roku 2005 ECCO Walkathon będzie miał premierę w Polsce. I, jak co roku, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek.

Oddasz swoje kroki dla ECCO Walkathon?

Ludzie na całym świecie odczuwają potrzebę niesienia pomocy i wspierania szczytnych inicjatyw, dlatego chętnie dołączają do akcji ECCO Walkathon. Ty także możesz oddać swoje kroki biorąc udział w ECCO Walkathonie. Dołącz do wielkiej rodziny ECCO!

Trasa – 6 km

Park Agrykola – Park Łazienkowski (wejście od Starej Kordegardy) – przejście obok Pałacu
na Wodzie, Amfiteatr, przejście na drugą stronę stawu południowego dolnego – Kaskada,
Nowa Pomarańczarnia, Aleja Chińska do Gagarina, Sulkiewicza, Belwederska, Al. Ujazdowskie – Pomnik J. Piłsudskiego, wejście do Parku Łazienkowskiego – Pomnik Chopina, Pomnik Sienkiewicza, Stara Pomarańczarnia, Wodozbiór, Plac na Rozdrożu, Park Ujazdowski, Johna Lennona, Jazdów,
aleja pod trasą Armii Ludowej do Kanału Piaseczyńskiego, Park Agrykola.

Trasa – 10 km

Park Agrykola, Rozbrat, Kruczkowskiego, Topiel, Dobra, BUW, Karowa, Pl. Piłsudskiego,
Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Jazdów, Aleja pod trasą
Armii Ludowej do Kanału Piaseczyńskiego, Park Agrykola.

Trasa – 15 km

Park Agrykola, Rozbrat, Kruczkowskiego, Topiel, Dobra, BUW, Dobra, Nowy Zjazd, Grodzka,
Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki, Cytadela, Pl. Gwardii, Zakroczymska (Park Traugutta), Rynek
Nowego Miasta, Rynek Starego Miasta, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Pl. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Wiejska, Jazdów, Aleja pod trasą Armii Ludowej do Kanału Piaseczyńskiego, Park Agrykola.

Więcej informacji udziela:

Małgorzata Kink, Pegasus Public Relations

Tel.: (22) 877 22 18, e-mail: [email protected]

REKLAMA