Implanty stomatologiczne – tak czy nie?

Implanty stomatologiczne to atrakcyjne rozwiązanie, pozwalające na łatwe rozwiązanie problemu bezzębia i uchronienie się od przykrych konsekwencji tego stanu. Wykorzystanie implantów stomatologicznych pozwala odbudować uśmiech w stopniu zbliżonym do naturalnego – na tyle zbliżonym, że obecnie inne rozwiązanie z zakresu protetyki nie oferuje tak dobrego efektu wizualnego, jak implanty połączone z koronami. To sprawia, że skorzystanie z ich zalet jest szczególnie istotne i ważne, by móc jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

--- REKLAMA ---

Niektórzy pacjenci mają pewne wątpliwości co do tego, czy warto skorzystać z implantów stomatologicznych. Niepewność przed nieznanym rozwiązaniem jest naturalna, z tego powodu warto jest dokonać niezbędnych analiz, aby nie zablokować się przed skorzystaniem z obecnie najlepszego rozwiązania z zakresu protetyki. Dowiedz się, czy warto skorzystać z implantów stomatologicznych, jak implanty gdańsk są zbudowane i jakie pełnią funkcje.

Budowa implantu

Implant ma stosunkowo prostą budowę, jednak mimo wszystko warto jest ją umówić. Implant stomatologiczny ma kształt pozwalający na optymalne wstawienie go w zębodół. Najczęściej implanty wykonuje się z tytanu, jednak sporą popularnością mogą także pochwalić się implanty cyrkonowe. Aby implant mógł spełniać swoją funkcję, dodatkowo należy zamocować na nim tzw. łącznik, pozwalający na połączenie korony z implantem. Następnie na taki zestaw mocuje się koronę protetyczną, dzięki której implant może pełnić swoją funkcję.

Funkcje implantu

Podobnie jak w przypadku budowy implantu, implant również pełni bardzo prostą funkcje. Jego głównym i jedynym zadaniem jest zapewnienie koronie protetycznej stabilności – tak, by w możliwie maksymalnym stopniu mogła ona odwzorować naturalnego zęba. Wykorzystanie implantu jako sztucznego korzenia pozwala na uzyskanie stabilności, która pozwala na komfortowe funkcjonowanie w życiu codziennym – zalicza się do tego m.in. spożywanie posiłków o wysokiej twardości. 

Czy warto?

Pacjenci mają poważny powód do zastanowienia się – czy warto skorzystać z implantów stomatologicznych? To nie dziwi – bądź co bądź, jest to stosunkowo droga forma leczenia, jednak nie da się ukryć faktów na temat jej skuteczności. Pacjenci, którzy korzystają z implantów stomatologicznych, są w większości zadowoleni z tego, co implanty wniosły do ich życia. Implantologia udowodniła, że utrata naturalnego zęba nie powinna być powodem do zmartwień. Z tego powodu dojście do wniosku, że warto skorzystać z implantów, nie będzie błędem.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments