Idealny rower damski do miasta – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Rower to jeden z najlepszych i, wbrew pozorom, najszybszych środków transportu w miejskiej dżungli. Wszyscy doskonale wiemy, jak zatłoczone są obecnie drogi, czy parkingi. Konieczność codziennego dojeżdżania do miejsca pracy, stanie w długich korkach, by następnie przez co najmniej pół godziny szukać odpowiedniego, a w niektórych przypadkach po prostu wolnego!, miejsca do zaparkowania auta, potrafią przyprawić o ból głowy. Dlatego właśnie rower jest doskonałą alternatywą, która znacznie zniweluje czas jaki marnujemy dzień w dzień, a dodatkowo przyczynia się do ograniczenia wszelkich zanieczyszczeń wydobywających się z silnika naszego auta. Jak więc widać rower to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również ochrona środowiska. Jeśli zastanawiasz się jaki rower damski będzie idealny do miasta, w tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

--- REKLAMA ---

Jakie cechy powinien posiadać idealny rower damski do miasta?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest ustalenie w jakich warunkach drogowych będziemy się poruszać… czy będą to wyłącznie równe powierzchnie, czy czekają nas nieco bardzie ciężkie i wymagające trasy. Dobrze jest również określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup. Posiadając te dane możemy wybrać się do sklepu, który w swojej ofercie posiada szeroki wybór różnego rodzaju rowerów i skorzystać z fachowej porady. Osoby pracujące w takich punktach są bardzo często pasjonatami i chętnie udzielą pomocnych wskazówek. Aby jednak nie być w pełni zależnym od ich sugestii, warto poznać kilka czynników, które warunkują najlepszy i najbardziej odpowiedni wybór.

Co wyróżnia damski rower miejski?

Jedną z cech odróżniającą rower damski od męskiego może być wysokość rury ramy, która często jest mocno obniżona lub zupełnie zlikwidowana. Ma to na celu ułatwienie kobiecie wchodzenia i schodzenia z roweru. Jednak samo umiejscowienie ramy nie jest głównym kryterium i wyznacznikiem grupy docelowej, dlatego warto zwrócić uwagę na pozostałe detale, jak na przykład szerokość siodełka, który w rowerze dla kobiet jest szersze i inaczej wyprofilowane oraz kąt nachylenia rury podsiodłowej, która umożliwia jazdę niemal w pionowej pozycji ciała.

Zobacz rowery miejskie na Skleprowerowy.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając rower damski do miast?

W przypadku ramy roweru damskiego do miasta warto, aby była ona wykonana z lżejszych, aluminiowych materiałów, które mogą być prawie 2 kg lżejsze, niż stalowa wersja. Wszystkie powyższe czynniki są szalenie istotne i umożliwiają komfortową jazdę, ale jest jeszcze jeden…i nie mamy na myśli koloru, bynajmniej! aczkolwiek ten jest równie ważny zwłaszcza jeśli użytkowniczką roweru jest kobieta. Chodzi mianowicie o rozmiar roweru, który dopasujemy mierząc długość nogi po wewnętrznej stronie. Jest to bardzo ważne, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na komfort jazdy. Zbyt duża rama spowoduje problemy z utrzymaniem równowagi podczas postoju, ponieważ nogi nie będą dotykały podłoża, natomiast zbyt mała będzie skutkowała zbyt wysokim ułożeniem kolan. Jak zmierzyć te parametry? Długość nogi mnożymy razy 0,63, a następnie, jeśli rozmiar ramy podawany jest w calach, otrzymany wynik musimy podzielić przez 2,54. Nie jest to trudne, ale znacznie ułatwia zakup najlepszego modelu.

Warto też wyposażyć się w akcesoria

Oprócz stricte technicznych zagadnień, można również zwrócić uwagę na pozostałe akcesoria, które uprzyjemnią codzienną eksploatację, jak chociażby błotniki, bagażnik, czy koszyk. Wybór kolorów i wzorów jest doprawdy ogromny, dlatego każda kobieta z pewnością wybierze wariant, który spełni jej oczekiwania i będzie najbardziej funkcjonalny.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments