Gry planszowe imprezowe – sprawdzone pomysły

Materiał zewnętrzny

Planszówki to świetny sposób na urozmaicenie każdej imprezy. Wśród gości z pewnością znajdą się miłośnicy gier, w których można wykazać się sprytem, błyskotliwością, a przy tym świetnie się bawić w duchu rywalizacji lub współpracy. Dziś podpowiadamy, w jakie gry planszowe warto zainwestować, aby nasze imprezy były oryginalne pełne fantastycznej zabawy dla każdego.

Taboo

Ta gra zyskuje coraz większe grono fanów. Polega na tym, że dzielimy gości na dwie drużyny, a następnie każdy z graczy, przy użyciu specjalnych kart, musi naprowadzić swoją drużynę na konkretne słowo, które napisane jest na bloczku. Jednak to z pozoru proste zadanie jest o tyle skomplikowane, że pod hasłem podanych jest kilka słów, których nie możemy użyć do opisu. Są to zwykle takie wyrażenia, które przychodzą pierwsze na myśl, jeśli chcemy opisać dane hasło, więc trzeba trochę pogłówkować, aby innym sposobem naprowadzić drużynę. Utrudnieniem jest ograniczenie czasu, który wyznaczany jest za pomocą klepsydry. Cena gry: 90zł.

5 sekund

To gra na refleks. Mamy tylko 5 sekund, aby odpowiedzieć na pytanie widoczne na karcie. Pytania posiadają różny stopień trudności i zwykle te najprostsze, pod presją czasu, sprawiają największe trudności. Gra jest niezwykle emocjonująca i dostarcza sporą dawkę śmiechu. Cena gry: 70zł. 

Dixit

To gra na skojarzenia. Gracz zagrywający wybiera spośród swoich kart jedną i podaje do niej skojarzenie. Może ono mieć formę słowną, może być znakiem, dźwiękiem czy piosenką. Następnie pozostali gracze muszą wybrać ze swoich kart (karta jest zasłonięta) taką, która najlepiej odpowiada danemu skojarzeniu podanemu przez gracza zagrywającego. Ten tasuje karty i rozkłada je odkryte, a pozostali potajemnie głosują, która karta była bajarza, czyli gracza zagrywającego. Ostatni etap gry to przyznawanie punktów. Jeśli nikt nie zgadnie karty bajarza, nie otrzymuje on punktów, a pozostali otrzymują po jednym punkcie. Jeśli wszyscy zgadli kartę bajarza, on również nie otrzymuje punktu, gdyż oznacza to, że jego skojarzenie było za proste. W innych konfiguracjach punkty przyznawane są poszczególnym graczom. Cena gry: 95zł.

Dobble 

To doskonała gra na refleks. Polega na tym, że na stół rzucana jest karta, a gracze muszą jak najszybciej wyrzucić na stół swoją kartę, jeśli posiada ona symbol znajdujący się na karcie zagranej na stół. Każda karta ma bowiem wiele symboli i cała zabawa polega na tym, że trzeba dosłownie w ułamku sekundy zorientować się, czy wśród naszych symboli znajduje się taki, który posiada karta zagrywająca. Wygrywa ten, kto najszybciej pozbędzie się kart z ręki. Cena gry: 60zł.

List miłosny

To świetna gra karciana, która sprawdzi się na każdej imprezie. Gracze zagrywają swoje karty, które mają specyficzne właściwości, na przykład mogą zażądać pokazania karty przez wybranego gracza, odrzucenia karty z ręki czy wyzwać gracza na pojedynek. Wygrywa ten, kto na koniec pozostanie z najwyższym numerem karty. Gra wymaga jednak skupienia i sprytu, aby przewidzieć, jaką kartę może mieć przeciwnik oraz w jaki sposób może nam zagrozić. Gra przewidziana jest na 2-8 osób. Cena gry: 30zł. 

Zakup zestawu planszówek to świetna inwestycja, która jest w stanie rozkręcić każde towarzystwo. Jeśli organizujemy dużą imprezę, nie może na niej zabraknąć gier planszowych. Choć taki zestaw 5 gier może nas kosztować 300-400zł, to z pewnością stanie się on główną atrakcją dla naszych gości. Jeśli wydaliśmy już sporą część budżetu na organizację imprezy i zabrakło nam środków na zakup gier, możemy skorzystać z pożyczki przez internet, którą możemy spłacić nawet w ciągu miesiąca. Nasi goście będą zachwyceni atrakcją na imprezie, a my usatysfakcjonowani, że dostarczyliśmy im świetną rozrywkę.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments