Gdzie pojechać na zagraniczny kurs językowy?

Materiał zewnętrzny

Jeżeli uczysz się języka obcego i dysponujesz przestrzenią na przynajmniej tygodniowy wyjazd, to zagraniczny kurs może okazać się dobrym pomysłem. Niewykluczone, że będzie to odprężająca ucieczka od codziennej rutyny lub wyjątkowo owocny sposób na spędzenie ferii zimowych albo wakacji.

Specjaliści w organizowaniu nauki języka obcego poza granicami naszego kraju tacy jak ATAS, dywersyfikują ofertę pod kątem potrzeb i możliwości potencjalnych kursantów. Uczniowie szukający odpowiedniego kursu zagranicznego dla siebie, mają do dyspozycji zorganizowane obozy językowe specjalistyczne i o tematyce ogólnej. Przeznaczone dla uczestników o zróżnicowanym poziomie zaawansowania i będących w różnym wieku. Część z nich jest organizowana w okresach tradycyjnie wolnych od obowiązkowych zajęć w roku szkolnym, ale istnieje także możliwość nauki za granicą w trakcie regularnego semestru.

 

Zagraniczny kurs językowy w kraju native speakera

Wyjazd do kraju native speakerów to typowy scenariusz. Idealny na spędzenie wakacji lub ferii zimowych w okolicznościach wymuszających intensywną komunikację w języku obcym. To bardzo dobre rozwiązanie na pokonanie bariery językowej, wynikającej z nieśmiałości początkujących kursantów oraz sposób na dopracowanie niuansów dla tych bardziej zaawansowanych. Kontakt z żywą kulturą danego regionu i zwiedzanie popularnych zabytków mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń, które zapadną w pamięci uczestników na całe życie.

 

Zagraniczny kurs językowy w destynacji wakacyjnej

W przypadku niektórych języków organizowane są zagraniczne kursy w stylu i destynacji typowej dla obozów letnich. Decydując się na taką ofertę można na przykład uczyć się J. angielskiego podczas wakacji na Malcie lub Cyprze, gdzie oprócz zajęć i zwiedzania lokalnych atrakcji z przewodnikiem używającym języka, który zamierzamy opanować, kursanci będą mieli kontakt z wielokulturową mieszanką turystów. Często kursy tego typu organizowane są w grupach zróżnicowanych narodowościowo co powoduje, że uczestnicy najczęściej komunikują się ze sobą w języku będącym przedmiotem kursu. Daje im to możliwość nawiązania wielu intersujących kontaktów oraz pozwala zrozumieć w jaki sposób inni obcokrajowcy komunikują się w danym języku.

Więcej na http://kursy.atas.pl

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments