Gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

Podręczniki szkolne, zeszyty ćwiczeń, książki typu vademecum… To wszystko będzie uczniowi potrzebne w danym roku szkolnym. Wiedza zawarta w tych książkach jest cenna nie tylko ze względu na czekające ucznia sprawdziany, ale również dlatego, że podstawa programowa bardzo często ulega zmianie. Poza tym dawne wersje podręczników potrafią stać się przestarzałymi w jeden rok, dlatego warto kupować wszystkie podręczniki w jednym miejscu i nie przepłacać.

Kupowanie podręczników w księgarni stacjonarnej

Czy kupowanie podręczników w księgarni stacjonarnej jest dobrym pomysłem? To zależy. Jeśli kupujemy w danej księgarni długo, mamy kartę stałego klienta, zniżki i tak dalej, to pewnie, możemy kupić swojemu dziecku podręczniki w takim miejscu, licząc na to, że zostanie za kupno tak wielu książek jednocześnie przyznany rabat, który w znaczący sposób obniży cenę podręczników.

W innym wypadku musimy liczyć się z tym, że kupowanie podręczników w księgarniach stacjonarnych może okazać się dość kosztowne.

Kupowanie online

Współcześnie istnieje wiele księgarni, które swoją ofertę prezentują w sieci i umożliwiają, co jest oczywiste w dzisiejszych czasach, zakup wszystkich książek przez internet. Jest to niesamowite udogodnienie, ponieważ szukanie pozycji, zamawianie, a także cena przemawia za atrakcyjnością takiego rozwiązania. Poza tym bez problemu znajdziemy wszystkie podręczniki szkolne w jednym miejscu. Czasem wystarczy po prostu gruntownie przeszukać stronę, by znaleźć wszystko to, czego potrzebujemy.

Antykwariat?

Czy można kupić podręczniki szkolne, które były używane? Oczywiście, trzeba jednak pamiętać o niezwykle istotnej kwestii, jaką jest aktualność danego podręcznika. Jeśli zmiany pomiędzy nowym a starym są jedynie kosmetyczne, można pomyśleć nad jego kupnem, ale w sytuacji, w której treść w podręczniku używanym mocno odbiega od tej, która jest w nowym, nie warto tracić na to czasu. Nie da się szczegółowo przejrzeć ogromnych podręczników, warto więc czasem po prostu kupić nowe, ale gdy jest okazja zdobycia „aktualnego” podręcznika używanego, nie należy zwlekać.

Która więc z tych opcji wydaje się najlepsza? Zakupy internetowe. Pamiętajmy, że w księgarni stacjonarnej zapłacimy nieco więcej za tę samą pozycję. Zamawianie przez Internet jest bardzo wygodne i książki zostają dostarczone na czas, natomiast wycieczka do stacjonarnej księgarni może skończyć się brakiem kompletu i poszukiwaniem podręczników po całym mieście.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments