Furminator – nieodzowna pomoc w pielęgnacji zwierzęcej sierści

Materiał zewnętrzny

Furminator to specjalne narzędzie przeznaczone do dbania zarówno o kocią, jak i o psią sierść. Jego twórcami są Angie i Davidem Porter – specjaliści w dziedzinie groomingu, czyli ogółu czynności pielęgnacyjnych wykonywanych zwierzętom.

Czym jest furminator?

Furminator to bezpieczna, łatwa i wygodna w użyciu wysokiej jakości szczotka przeznaczona do skutecznego usuwania podszerstka, czyli krótkiej, miękkiej, gęstej warstwy futra znajdującej się pod okrywą włosową. Wyczesywanie go to element, od którego powinno się zacząć pielęgnację zarówno kociej, jak i psiej sierści. Najbardziej znanymi posiadaczami podszerstka są alaskan malamute, berneński pies pasterski czy husky syberyjski. Furminator pozwala na pozbycie się martwych włosów, ułatwia usunięcie zanieczyszczeń i łupieżu ze skóry oraz ogranicza linienie zwierząt. Sprawia, że sierść staje się zdrowsza i bardziej błyszcząca. Urządzenie nie narusza sierści okrywowej – nie wyrywa ani nie ucina zdrowych włosów. Korzystając z niego, nie ma ryzyka podrażnienia czy drapania skóry. Zakup furminatora nie jest konieczny w przypadku zwierząt posiadających wyłącznie włos okrywowy, jak np. rhodesian ridgeback czy charcik włoski. Jeżeli ma się wątpliwości, czy zwierzę posiada podszerstek, warto zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.

Jak zbudowany jest furminator?

Urządzenie, mimo swoich niesamowitych właściwości, ma bardzo prostą budowę. Składa się z ręcznego uchwytu zakończonego stalowym grzebieniem wyposażonym w gęste ząbki. Jego końcówka wykonana została ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie ma ryzyka pojawienia się rdzy, nawet jeśli czyści się ją wodą. Zaokrąglona krawędź dopasowana jest do naturalnego kształtu ciała zwierzęcia, co zapewnia komfort wyczesywania. By zadać o wygodę używania, szczotkę wyposażono o ułatwiający zdejmowanie sierści z narzędzia przycisk. Na bezpieczne przechowywanie furminatora pozwala osłonka na ząbki. Oryginalne furminatory produkowane są przez FURminator®. W 2017 roku nagrodzone zostały prestiżową, globalną nagrodą „Marka Roku”. To doskonałe świadectwo uznania konsumentów. Dlatego też firma przestrzega przed nabywaniem podróbek produktów.

Jak wybrać odpowiedni furminator?

Sklepy zoologiczne dysponują modelami furminatorów przeznaczonymi zarówno dla kotów, jak i psów. Urządzenie powinno być dopasowane odpowiednio do wielkości zwierzęcia oraz długości jego sierści. Na tej podstawie producent oferuje furminatory dla:

  • długowłosych psów ras miniaturowych, małych, średnich, dużych, olbrzymich,
  • krótkowłosych psów ras miniaturowych, małych, średnich, dużych, olbrzymich,
  • długowłosych kotów ras bardzo małych, małych, średnich, dużych, bardzo dużych,
  • krótkowłosych kotów ras bardzo małych, małych, średnich, dużych, bardzo dużych.

Jak często używać furminatora?

Częstotliwość używania furminatora zależy od czasu, jakim dysponuje właściciel czworonoga na zabiegi pielęgnacyjne swojego pupila. Najlepiej, jeśli będzie się z niego korzystało regularnie. Producenci zalecają wyczesywanie podszerstka 1–2 razy w tygodniu przez 10–20 minut. Wówczas nie dość, że zadba się o piękny wygląd zwierzęcia, to znacznie ograniczy się ilość gubionej przez niego sierści, dzięki czemu w domu będzie czyściej.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments