Fotelik RWF obrotowy – by było jeszcze wygodniej

Materiał zewnętrzny

Współcześni rodzice wiedzą, że bezpieczeństwo ich dziecka to coś, na czym nie należy oszczędzać. Widać to w sklepach, gdzie coraz częściej kupują foteliki do jazdy tyłem. Mało kto rozgląda się już tylko za tym, co tanie i jedynie ładne. Bywa nawet, że to sprzedawcy mają mniejszą wiedzę na temat szczegółów technicznych niż klienci! Nie ma zatem nic dziwnego, że producenci proponują coraz nowsze rozwiązania. Jednym z nich są foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem.

Jeszcze niedawno foteliki do jazdy tyłem były czymś nowym. Wielu rodziców podchodziło do nich nieufnie, a stosunkowo wysoka cena nie zachęcała do zmiany podejścia. Ledwie fachowcy zdążyli przekonać rodziców, że tylko w ten sposób naprawdę skutecznie chronią swoje dziecko przed skutkami zdarzenia drogowego, już na półkach pojawiło się coś nowego. Foteliki RWF obrotowe to nie tylko bezpieczeństwo podróży, ale także niesamowita wygoda i praktyczna funkcjonalność dla rodzica. Parametry techniczne nie pozostawiają cienia wątpliwości. 

Foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem – co w nich wyjątkowego?

Przede wszystkim foteliki samochodowe z obrotowym siedziskiem to komfort dla rodzica. Nie musi już bowiem przeciskać się pomiędzy siedzeniami, by zapiąć w nich dziecko. Wkładanie i wyjmowanie malucha staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej! Wystarczy obrócić siedzisko w swoją stronę i bez trudu dokładnie zapiąć pięciopunktowe pasy. Czy to wszystko, czym foteliki RWF obrotowe różnią się od klasycznych? Oczywiście, że kryje się w nich znacznie więcej zalet, które warto poznać przed ostatecznym wyborem. 

foteliki obrotowe

Universal Level Technology™

Jednym z głównych problemów, jakie stawiają przed rodzicami foteliki do jazdy tyłem, jest ich montaż we właściwej pozycji. Okazuje się, że sporo samochodów, zwłaszcza tych sportowych, ma zbyt ostry kąt nachylenia kanapy. Dlaczego nowoczesne foteliki obrotowe zostały wyposażone w innowacyjną technologię Universal Level Technology™. Właśnie dzięki niej ostateczna ich pozycja będzie pozioma, czyli zgodna z pożądaną. 

Pochłaniacz energii DYNAMIC FORCE ABSORBER™

Fotelik samochodowy ma chronić dziecko w czasie całej podróży, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa podczas kolizji. Najbardziej istotne są natomiast najwrażliwsze części ciała, w tym przede wszystkim główka. Dlatego najnowszej generacji foteliki RWF obrotowe zostały wyposażone w pochłaniacz energii DYNAMIC FORCE ABSORBER™. Ich konstrukcja o różnych strefach elastyczności posiada wyjątkową zdolność do lepszego pochłaniania siły uderzenia. 

Fotelik RWF obrotowy – od pierwszych dni do 4. roku życia

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że fotelik RWF obrotowy może towarzyszyć dziecku od chwili jego narodzin aż po ukończenie 4. roku życia. To możliwe dzięki wykorzystaniu dwóch nowoczesnych rozwiązań: wkładki Newborn Hugger™ i  modułu Baby Shell™. Firma BeSafe jako pierwsza wprowadziła tego rodzaju technologie. 

Zaczniemy od Modułu Baby Shell™. Jest to jedyna w swoim rodzaju wkładka dla niemowląt, która przypomina pozycję i zapewnia taką samą ochronę, jak standardowy fotelika dla niemowlaka do 13 kg. Cały moduł umieszczany jest wewnątrz siedziska fotelika iZi Twist B i-Size i zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed uderzeniem z boku.

Gdy dziecko już dostatecznie podrośnie, moduł Baby Shell™ należy wyciągnąć a właściwy kąt ułożenia w foteliku zapewniają maluchowi wkładki Newborn Hugger™. Zostały wykonane z wyjątkowo miękkich materiałów, a w środku posiadają ukrytą wkładkę poziomującą, która daje odpowiednią pozycję maluszkowi.

Rodzice doceniają też wsparcie w postaci magnesów Magnetic Belt Assistants™. To jeszcze bardziej ułatwia wyjmowanie i wkładanie dziecka do auta, ponieważ dzięki temu szelki można odłożyć na boki fotelika i bez wijących się pasów na siedzisku, umieścić dziecko w foteliku.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments