Fitness – profesjonalne modelowanie sylwetki

Materiał zewnętrzny

Fitness to idealna forma aktywności fizycznej dla osób, które marzą o pięknej sylwetce.

Dlaczego warto chodzić na fitness
W wyszukiwarce wpisujesz hasło „fitness Poznań„. Od razu wyskakuje Ci mnóstwo wyników. Rzesza osób, które chodzą już na tego typu zajęcia, które wiedzą jakie zdrowotne korzyści one niosą, jest naprawdę olbrzymia. Jest tak między innymi z powodu dużego zróżnicowania rodzajów treningów. Chodząc na fitness można położyć nacisk na spalanie tłuszczu, poprawę kondycji, dbałość o wysportowaną sylwetkę czy po prostu poprawę nastroju. Uprawianie każdego rodzaju sportu wspomaga zarówno ciało i umysł. Istotne jest jednak, aby ćwiczenia wykonywać w odpowiedni sposób, nie przeciążając organizmu. Należy pogodzić się z tym, że nie da się wszystkiego zrobić od razu – schudnąć kilka kilogramów w tydzień, wyrobić sobie pięknej muskulatury. Potrzeba czasu, wytrwałości i systematyczności. Korzyści są jednak ogromne.

Trening personalny
Zajęcia fitness zazwyczaj kojarzą się z ćwiczeniami w grupach, przy użyciu różnych akcesoriów – mat, ciężarków piłek. Jeśli jednak, tak jak sugeruje się powyżej, wpiszemy w wyszukiwarce to hasło „fitness Poznań” co między innymi uda nam się znaleźć? Na przykład Niku Fitness – miejsce, gdzie dostępna jest pełna paleta zajęć fitness, siłownia i trening personalny. Dzięki temu ostatniemu, osoba ćwicząca ma naprawdę kompleksową opiekę wykwalifikowanego trenera, który czuwa nad wykonywanymi przez nią ćwiczeniami. Po co potrzebny jest trening personalny? Kiedy rozpoczyna się systematyczne ćwiczenia, niełatwo dobrać odpowiedni poziom trudności, często w związku z tym zdarzają się kontuzje, przeciążenia mięśni i stawów, niekończące się problemy z zakwasami. Trener personalny pomoże to wszystko tak ustawić, żeby ćwiczyć, odnosząc korzyści i nie ponosząc zdrowotnych strat. Dobierze ćwiczenia o odpowiedniej intensywności i trudności i będzie czuwać nad ich prawidłowym wykonaniem. Wybierze taki zestaw, który pomoże zwalczyć konkretny problem – małą masę mięśniową, słabą kondycję, „oponkę” na brzuchu, cellulit. Możliwy jest także trening medyczny, czyli trening personalny z fizjoterapeutą, który nakierowany jest na rehabilitację, pomoc w powrocie do zdrowia. Nadaje się też dla osób, które przebyły kontuzję i obawiają się powrotu do samodzielnych ćwiczeń. 

Rodzaje treningu fitness
Jeśli preferujesz typowe zajęcia w grupach i wybierasz się na fitness w Poznaniu, Niku ma dla Ciebie szeroką ofertę. Wiele jest zajęć umożliwiających palenie tłuszczu – na przykład zumba, najbardziej chyba roztańczone ćwiczenia. Ich charakter znacząco wpływa także na nastrój i ogólne samopoczucie. Popularne są też zajęcia spinn – polegają one na jeździe na rowerkach stacjonarnych pod okiem instruktora. To naprawdę duży wysiłek, ale i widoczne efekty. Jeśli zależy Ci na relaksacji, odprężeniu i „złapaniu oddechu” w morzu obowiązków, zastanów się nad jogą. Pozwala ona oczyścić umysł ze stresu, zbędnych emocji. Ciekawe są także zajęcia power ball. Poprawiają one stabilizację, wzmacniają wytrzymałość, pomagają też w spalaniu tłuszczu. Są idealne dla osób, które prowadzą na co dzień nerwowy, a przede wszystkim – siedzący styl życia.

Zapraszamy na www.niku.pl. Na stronie zapoznać się można z pełną ofertą siłowni i zajęć fitness. Nietrudno wobec tak szerokiego wyboru znaleźć coś idealnego dla siebie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments