Firanki i zasłony – jakie materiały wybrać do ich uszycia?

Materiał zewnętrzny

Ile gustów, tyle pomysłów. Wykonanie własnych zasłon jest niezwykle ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrza i nadanie mu niby niewidocznego, ale jednak indywidualnego i znaczącego charakteru. Tylko z czego je uszyć?

Woal

            Pierwszy z materiałów dostępnych do przygotowania zasłon czy firan. Jest lejący i miękko się układa. Jest także nieprzejrzysty, ale doskonale przepuszcza światło, a więc nie zaciemni pomieszczenia. Jedna z ciekawszych tkanin do szycia od Ctnbee.

Tiul

            Klasyczne rozwiązanie, które niejedna pani domu ma u siebie. Tiul jest delikatny i mocno przezroczysty, przepuszcza światło i stanowi uzupełnienie zasłony. Jest przeznaczony do jasnych wnętrz, które skąpane są w beżach czy jasnych szarościach. Są łatwe do ułożenia, ale trudne do prasowania.

Satyna

            Tkaniny do szycia od Ctnbee to różnorodny wybór. Wśród nich warto zauważyć satynę i odnieść ją do tworzenia firan i zasłon. Dlaczego? To dość charakterystyczny materiał, jest błyszczący z jednej i matowy z drugiej strony. Wymagają dokładnego prasowania i są dość nietypowe, dlatego zwykle znajdują swoje miejsce w sypialni.

Markizeta

            Ten materiał jest dość charakterystyczny. Jego przepuszczalność światła oraz przezroczystość jest zależna od średnicy oczek – możemy tu bawić się ich wielkością. Markizeta przypomina siatkę, doskonale się układa i nie wymaga prasowania – schnie powieszona na oknie i prostuje się pod swoim ciężarem.

Tafta

            Prawdopodobnie wiele z Was jest teraz zaskoczona. Nie dziwimy się! Tafta nie jest klasycznym, zwykłym materiałem do zasłon i firan, jednak może Was zaskoczyć. Przede wszystkim jest przeciwieństwem lekkich i zwiewnych markizet czy woali. To dość ciężka tkanina, śliska i błyszcząca. Jest jednak mało przejrzysta, dlatego wykorzystuje się ją głównie w sypialni.

Żakard

            Praktyczna, przezroczysta, lekko nabłyszczana przędza, która sprawdza się w każdych warunkach. Jest niezwykle często gościem w naszym domu, dzięki czemu zyskała miano kultowej. Żakard to niewymagająca prasowania, klasyczna elegancja.

 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments