Kategorie - Kultura i sztuka

Filmy, które dają do myślenia

To, jacy jesteśmy w głównej mierze przyczynia się do tego, jakie gatunki filmowe wybieramy. Niektórzy z nas wybierają lekkie komedie romantyczne, a jeszcze inni skupiają się na takich, dzięki którym dowiadują się czegoś ciekawego.

Nie tylko rozrywka

Dziś chcemy skoncentrować się na filmach, które powinien obejrzeć każdy bez względu na to, jakim miłośnikiem gatunku jest. Poniżej przedstawione tytuły  zmieniają  całkowicie poglądy oraz dają okazję do przemyśleń nad losem. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Mój piękny syn

Gdy dziecko, które pielęgnowałeś i kochałeś przez tyle lat staje się ofiarą zabójczego uzależnienia, twój świat rozpadnie się w całości. W filmie jednak ledwo zobaczymy, do czego może doprowadzić narkotyczny nałóg. Reżyser w całości skupił się na miłości rodzicielskiej do syna i to jest główny wątek filmu – trudne relacje, które polegają na wyrwaniu własnego dziecka ze szponów nałogu. Recenzenci ocenili film jako "kurs życia dla początkujących". Jeśli jeszcze go nie widzieliście, repertuar kin we Wrocławiu ma go jeszcze w swojej ofercie.

Lot nad kukułczym gniazdem

Bardzo kontrowersyjny film ukazujący wartość moralności. Wyobraźcie sobie sytuację, w której przestępca, człowiek zupełnie pozbawiony skrupułów podstępnie udaje się do zakładu psychiatrycznego, aby uniknąć sankcji, a po zorientowaniu się, że pacjenci są naprawdę źle traktowani przez personel szpitala staje w ich obronie – ten film pozostawia po sobie ogromne emocje, nawet jeśli uważasz się za najbardziej obojętnego widza.

Powrót Bena

To będzie jeden z najgłośniejszych filmów tego roku! Z pewnością na długo zostanie wam w pamięci. Ten, podobnie jak Mój piękny syn czy Musimy porozmawiać o Kevinie ukazuje w sposób życiowy i bardzo trudny relacje rodzicielskie. W filmie główną rolę: matki gra wspaniała i niezastąpiona Julia Roberts i tytułowy Ben, czyli Peter Hedges. Dziś przedpremiera w kino Wrocław – nie przegapcie tego!

Musimy porozmawiać o Kevinie

Bycie matką jest naturalne. Naturalne jest też to, że matka kocha bezgranicznie swoje dziecko i jest z nim bez względu na wszystko. A co jeśli dziecko jest nie do wytrzymania i nie pozwala swojej matce na spokojne życie? I matka przestaje go kochać? Film porusza naprawdę trudny temat, który wciąż w naszym środowisku jest zamiatany pod dywan. Główny bohater, czyli tytułowy Kevin pokazuje najmroczniejsze zakamarki ludzkiej mentalności, z którymi jego matka musi się zmierzyć. Wbrew pozorom to wciągający i trzymający do ostatniej chwili thriller.

Źródła:    Data: 2019-01-29
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty