Filmy, książka, muzyka i ich wpływ na rozwój człowieka

Materiał zewnętrzny

Rozwijamy się codziennie poprzez reakcje na bodźce ze świata zewnętrznego Każda nasza interakcja z dziełem szeroko rozumianej kultury popycha nas w jakimś kierunku.

Jakie medium ma największy wpływ na nasz rozwój?

W obecnych czasach jesteśmy otoczeni przez wytwory kultury takie jak filmy, książki, muzyka czy nawet wpisy na stronie https://joysy.pl/. Trudno wskazać jednoznacznie czy bardziej rozwiniemy się, czytając książki, czy oglądając filmy. Wiele osób zapewne będzie uważało, że książki rozwijają w sposób najszybszy.

Tylko czy gdybyśmy czytali codziennie książki fantasy, rozwinęlibyśmy się tak bardzo, jak gdybyśmy codziennie oglądali filmy poświęcone funkcjonowaniu świata? Czytać możemy zarówno książki, jak i artykuły ze strony https://tiptors.pl/. Zwykłe książki mogą nie dać nam tyle wartości ile porady dotyczące konkretnych sytuacji.

Filmy często uznawane są za to medium, które najmniej przysługuje się naszemu rozwojowi. Jednak czy możemy z pewnością stwierdzić, że taka jest prawda? Przecież dzięki kinematografii możemy doświadczyć emocji, które w normalnych warunkach byłyby poza naszym zasięgiem. Filmy niewiele różnią się od przedstawień teatralnych. O ile często mówimy, że to tylko film, to sztuka w teatrze wydaje się nam już znacznie bardziej rozwijająca. Szczególnie spektakle, które można znaleźć na https://soxx.pl/, potrafią wiele wnieść do naszego życia.

Nie tylko kultura, ale również wszystko, co nas otacza!

Często zapominamy, że nasz rozwój odbywa się również poprzez naszą interakcję z pomieszczeniami. Dlatego właśnie architektura uznawana jest za sztukę. Ciekawe wnętrza potrafią nam dostarczyć wrażeń estetycznych porównywalnych do tych, które odczuwamy, słuchając naszych ulubionych płyt.

Muzyka jest wyjątkową formą sztuki. Zawsze stanowiła ważną rolę w naszym życiu. Już od dziecka nas otacza. Często definiuje również, do jakiej subkultury należymy. To jakiej muzyki słuchasz w dzieciństwie, będzie bardzo powiązane z tym, z jakimi ludźmi się spotykasz.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments