Ferie w polskiej scenerii

Materiał zewnętrzny

Kolonie i obozy od zawsze cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Na szczęście nie są to tylko zagraniczne wyjazdy, ale także i krajowe, które tak samo dają wiele możliwości efektywnego spędzenia wolnego czasu z rówieśnikami.

Gdzie na zimowy odpoczynek?

Oprócz szerokiej oferty dotyczących letnich eskapad w urocze zakątki Polski, także i zimą można skorzystać z ciekawych wyjazdów zorganizowanych np. przez szkoły językowe. Mimo sporego wyboru miejsc oferujących tego typu atrakcje oraz bogatej oferty, jaką przedstawiają, warto zaplanować ferie swojego dziecka o wiele wcześniej. Wiedząc, gdzie jedzie i jaki będzie program obozu, można zapoznać się pobieżnie z danym miastem, a przede wszystkim być pewnym, że nie zabraknie miejsca na wymarzone zimowisko dziecka. Można też zerknąć do Internetu, przeszukując  różne fora tematyczne, na których rodzice czy starsze dzieci dzielą się ze sobą doświadczeniami z poprzednich wyjazdów. Wiele można się dowiedzieć i zaplanować wstępny plan na radosne ferie.

Czy to już ten czas?

Bardzo często rodzice boją się wysłać pierwszy raz swojej pociechy na samodzielny wyjazd. Znajdzie się tysiące powodów, żeby lepiej pojechać razem lub zostać jeszcze ten jeden rok na miejscu i wspólnie zorganizować sobie czas ferii. Mądre decyzje są bardzo ważne, ale nie można w nieskończoność odsuwać od siebie tego momentu, kiedy dziecko będzie mogło samo wyruszyć na obóz. Czynnikiem, który powinien dać rodzicom do myślenia, są pytania syna czy córki o możliwość pojechania na kolonie, czy obóz ze swoimi rówieśnikami. To dobrze, że taka chęć pojawia się u dziecka, bo oznacza, że jest gotowe na podjęcie nowego wyzwania. Takie wyjazdu uczą samodzielności, a rodzice przyzwyczajają się do tego, że ich dziecko staje się już coraz bardziej odpowiedzialne za siebie.

Uroki polskich miast i miasteczek

Jeszcze niedawno większość rodziców wysyłała swoje dzieci za granicę, nie biorąc nawet pod uwagę tego, co oferuje nasz kraj. Tymczasem kolonie i obozy w Polsce są bardzo ciekawą propozycją wielu szkół językowych, które w swojej ofercie mają wyjazdy z nauką języka lub bez. Można też wybrać turnusy tematyczne, bardzo atrakcyjne dla dziecka, pełne zwiedzania i dobrej zabawy. Sporo dzieci ma jakieś ulubione zajęcie, pasje, którą może być np. siatkówka, jazda na rowerze, wędrowanie czy gra w tenisa. Obozy tematyczne są świetną sprawą, ponieważ dziecko w pełni wykorzystuje wolny czas na interesujące je zajęcia. Jeśli to jest obóz językowy, po lekcjach spędza czas z rówieśnikami, grając w piłkę, czy zwiedzając zabytki miasta. Zadbanie o dopasowanie tematyki wyjazdu do preferencji młodego człowieka to gwarant mile i owocnie spędzonego czasu.

Dla wielbicieli jazdy na nartach obozy w polskich górach będą wielką sportową przygodą. Zakopane, Pieniny czy Bieszczady – każde z tych i innych uroczych miejsc będzie atrakcyjne, zarówno pod względem widokowym, jak i rekreacyjnym. Góry to także świetne miejsce na spacery i zwiedzanie okolicznych miejscowości – często zabytkowych wiosek i miasteczek.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments