Efektywna praca zdalna? Szkolenia, które pozwolą Ci wejść na wyższy poziom.

Materiał zewnętrzny

Obowiązek pracy zdalnej wprowadzony w wielu firmach w związku z epidemią COVID-19 przysporzył wiele trudności zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Konieczność przestawienia się na zupełnie nowy tryb wykonywania zadań, kontroli i komunikacji w zasadzie z dnia na dzień to ogromne wyzwanie. Być może warto zwrócić się więc ku szkoleniom, które pomogą się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Sprawdź, w jakie produkty szkoleniowe warto zainwestować w tym czasie.

Praca zdalna w firmie – wyzwania i szanse

Możliwość pracy zdalnej często wywołuje ekscytację pracowników, choć jak pokazały ostatnie tygodnie, euforia szybko mija w obliczu trudnej rzeczywistości. Dla pracodawców to z kolei lęk związany z utratą kontroli, obniżeniem efektywności czy utrudnieniami w komunikacji. Dlatego do tej pory w biurach stosowano ten tryb pracy jedynie sporadycznie.

Nie da się zaprzeczyć, że efektywna praca zdalna wymaga zastosowania nowych technik i opracowania odmiennych systemów. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że obecna sytuacja jest szansą na realizowanie w ten sposób przynajmniej części zadań również wtedy, gdy zagrożenie epidemiologiczne minie. To z kolei dobra metoda na obniżenie kosztów pracy, co z pewnością będzie szczególnie ważne jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy. Dlaczego by więc nie wykorzystać obecnych przeciwności losu na swoją korzyść? Pomogą w tym szkolenia dla pracowników i menadżerów, dzięki którym praca zdalna będzie mogła odbywać się znacznie efektywniej.

Szkolenia wspierające pracę zdalną – co warto wybrać?

Na szczęście na rynku nie brakuje szkoleń online wspierających pracę zdalną. Dostępne są tematy przydatne zarówno pracownikom na „home office”, jak i kadrze menadżerskiej oraz pracodawcom. Warto zwrócić uwagę szczególnie na programy związane z:

  • organizacją czasu pracy, planowaniem czasu pracy itp.  
  • skutecznym delegowaniem zadań,
  • komunikacją w zespole – w szczególności zaś komunikacją werbalną,
  • bezpieczeństwem danych w pracy zdalnej,
  • obsługą narzędzi do pracy zdalnej – np. aplikacji do komunikacji,
  • organizacji miejsca pracy,
  • technik skupienia i koncentracji.

Szkolenia na te i inne tematy znajdziemy miedzy innymi na stronach zajmujących się agregowaniem ofert szkoleniowych wielu organizatorów. Do tego typu stron należą https://eventis.pl, Coursera czy też na przykład LinkedIn Szkolenia i Kursy.

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie weryfikuje siły zarządzania, jak kryzysy. To właśnie od sposobu radzenia sobie ze współczesnymi problemami zależy dalsze „być albo nie być” wielu firm. Warto więc postawić na rozwój, który pozwoli efektywnie pracować w obecnej sytuacji, a także w przyszłości.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments