Drzwi tarasowe przesuwne – zalety, które zdecydowanie warto rozważyć

Materiał zewnętrzny

Cudowny widok na krajobraz za oknem. Dużo światła słonecznego wpadającego do salonu. Płynne, sprawne otwieranie drzwi, które pozostawiają nawet ponad dwumetrowe światło przejścia. Czy można chcieć czegoś więcej? Zapewne tak, dlatego właśnie na rynku pojawiły się drzwi tarasowe przesuwne. Ich długa lista zalet sprawia, że choć są droższe od standardowych opcji, to jednak coraz chętniej wybierane.

Klasyczne drzwi tarasowe potrzebują pozostawienia wolnego miejsca na promień otwarcia każdego skrzydła. To zaś oznacza, że chęć ustawienia jakichkolwiek rzeczy tuż przy drzwiach, po prostu nie wchodzi w grę. W małych pomieszczeniach robi się ciasno, a niekiedy nawet można mieć odczucia klaustrofobii. Każdy podmuch wiatru lub przeciąg, powodują samoczynne zamykanie i otwieranie skrzydeł drzwi. Zasłony i firanki? Nietrudno o ich uszkodzenia, a manewrowanie za każdym razem, by uchylić lub całkowicie otworzyć drzwi tarasowe, jest zwyczajnie uciążliwe.

Stawiając na drzwi tarasowe przesuwne, nie trzeba martwić się o zagospodarowanie miejsca w ich pobliżu. Skrzydła drzwi niejako nasuwają się na siebie, pozostawiając maksymalne światło otwarcia, ale nie zabierając zbędnie przestrzeni we wnętrzu. O ile w przestronnych salonach ten atut jest tylko doceniany, o tyle w skromnych pomieszczeniach, wpływa na znacznie wyższy komfort korzystania z przestrzeni.

Duże przeszklenia, przy właściwym montażu i dobrze dobranych produktach, są łatwe w użytkowaniu. Mimo takiej konstrukcji, budynek mieszkalny zyskuje na lekkości, a do wnętrz wpada więcej naturalnego światła. Nowoczesne drzwi przesuwne pozostawiają również miejsce na dodatkowe funkcjonalności, chociażby systemy antywłamaniowe. W żaden sposób nie odbiegają parametrami cieplnymi czy dźwiękowymi od klasycznych, mniejszych rozmiarami odpowiedników.

Ciepło, jasno, przestronnie, z maksymalnym komfortem przechodzenia z salonu w kierunku części zewnętrznej. Drzwi tarasowe przesuwne to świetny wybór, jeśli tak prezentują się potrzeby użytkowników. O ich precyzyjne dopasowanie, fachowy montaż i cudowną estetykę, nie trzeba się martwić, stawiając na ofertę domel.pl.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments