Domy Siechnice. Niedrogie domy na sprzedaż nad jeziorem!

Wyobraź to sobie. Podróż z pracy zabiera Ci nie więcej niż pół godziny. W domu zrzucasz z siebie oficjalne ubrania, zakładasz kąpielówki lub strój kąpielowy. Nie zawracasz sobie głowy niczym więcej. Zarzucasz na ramię ręcznik i idziesz popływać.

Już za chwilę jesteś na ulubionej plaży wrocławian. Wchodzisz do wody. Każdy ruch ciała zmywa z Ciebie troski dnia codziennego. Może jeszcze nie wiesz, ale to naprawdę możliwe. 

---REKLAMA ---

W Scandi City rozpoczęła się sprzedaż III etapu inwestycji. Te domy w Siechnicach są zlokalizowane przy samym kąpielisku Błękitna Laguna! Kosztują tyle, co mieszkanie w centrum Wrocławia. Jedyny problem jest taki, że nie ma ich wiele.

Lokalizacja domów na sprzedaż pod Wrocławiem.

12 km od centrum aglomeracji nazywanej Miastem Stu Mostów leży niepozorna miejscowość o nazwie Siechnice. Mieszka w niej niespełna 10 tysięcy mieszkańców. To akurat tyle, by władze miejskie uznały, że warto wybudować tu żłobki, przedszkola, szkoły i przychodnie. A do tego dołożyć sporo sklepów i lokali usługowych. 

Miasto przylega do lasów, przez które przebiegają liczne szlaki rowerowe. Nie brak tu także stacji kolejowej, co jest zbawieniem dla osób niezmotoryzowanych. Największą atrakcją Siechnic jest jednak zbiornik wodny, nad którym zlokalizowano plażę z boiskiem do siatkówki, wypożyczalnią sprzętu wodnego i strefą gastronomiczną.

Osiedle Scandi City leży tuż przy kąpielisku. Poprzednie etapy inwestycji sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Obecnie na sprzedaż są domy najbliżej Błękitnej Laguny. A to sprawia, że naprawdę warto pospieszyć się z oglądaniem.

Domy Siechnice. Jaki metraż? Ile pokoi?

W tej kwestii trzeba przyznać, że deweloper świetnie odczytał obecne trendy na rynku nieruchomości. Polacy coraz mniej chętnie kupują wielkie domy. I tak zostają w nich sami, gdy dzieci już podrosną. W 2021 roku zainteresowanie domami pod miastem wzrosło. Po pandemii nie chcemy już mieszkać w miejskiej duchocie. Jednocześnie nie mamy zamiaru wydawać na dom fortuny.

Z tej perspektywy udostępnienie na sprzedaż domów o metrażu 84 lub 112 m2 jest rewelacyjnym pomysłem. Szczególnie że są to domy doskonale opracowane pod względem rozkładu pomieszczeń. Na parterze każdego z nich mieści się duży salon z aneksem kuchennym. Z salonu przez duże drzwi można wyjść do własnego ogrodu. Prócz tego zaplanowano tu małą łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i funkcjonalny wiatrołap.

Dodatkowa łazienka znajduje się na piętrze. Nie jest to klasyczne poddasze ze skosami, dzięki czemu bardzo łatwo je urządzić. W zależności od wersji, znajdziesz tu 3 lub 4 sypialnie. W każdym pomieszczeniu znajduje się okno.

Dlaczego te nieruchomości są tak tanie?

Ponieważ metraż jest tu rozsądny, a bryła budynków prosta. Dzięki temu domy w Siechnicach kosztują tyle, co średniej wielkości mieszkanie w centrum Wrocławia. Minimalistyczne elementy drewniane na elewacji dodają nieruchomościom uroku. Największym ich atutem jest zresztą otaczająca przyroda.

Domy na osiedlu Scandi City to szeregówki. A to sprawia, że również koszty ich utrzymania nie będą duże. W odróżnieniu od domów wolnostojących w takich obiektach boczne ściany są chronione przed wiatrem i dogrzewane przez sąsiadów. Działki przylegające do domów również nie są przesadnie wielkie, co zmniejszy wydatki na ich zagospodarowanie i podlewanie. 

Deweloper zrezygnował również z garażów. Współcześnie Polacy niekoniecznie chcą w nie inwestować. To wszystko sprawia, że jest to jedna z niewielu okazji, by zamieszkać w idealnej lokalizacji za naprawdę przystępną cenę.

Chcesz wynająć lub sprzedać – czy to dobra inwestycja?

Biorąc pod uwagę zalety inwestycji deweloperskiej, o której tu mowa, jak najbardziej. Jeśli zakup domu w Siechnicach traktujesz przede wszystkim jako lokatę kapitału, trudno trafić lepiej. Dobry dojazd do Wrocławia nawet w godzinach korków, przepiękna okolica i świetny rozkład pomieszczeń sprawiają, że taki dom sprzedasz później z zyskiem. Z wynajęciem go również nie będziesz mieć żadnego problemu.

Chcesz się przekonać, czy faktycznie jest to coś niezwykłego? Zobacz szeregówki w Siechnicach na oficjalnej stronie osiedla. Nie wahaj się, aż przyjemnie spojrzeć. Choć przez chwilę pomyśl, że to może być Twój dom. A później podejmij decyzję.

REKLAMA