Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu operatora maszyn budowlanych?

Materiał zewnętrzny

Polski rynek budowlany pod względem pracowniczym nie jest w najlepszej kondycji. Nieustanny brak wyspecjalizowanych fachowców przedsiębiorstwa budowlane oraz deweloperzy starają się zapełnić, sprowadzając pracowników zza wschodniej granicy. Niestety, są to zwykle niewykwalifikowani robotnicy zajmujący mało wymagające stanowiska.

Ze względu na ogromne braki fachowców na rynku, koniec sezonu 2018 oraz początek przyszłego sezonu budowlanego to idealny czas do zainwestowania w siebie i podniesienie własnych kwalifikacji. Dzięki wzięciu udziału w szkoleniu operatora maszyn budowlanych możliwe jest płynne, szybkie i stosunkowo tanie wejście na rynek pracy w branży budowlanej oraz błyskawiczne uzyskanie pracy w każdym większym polskim mieście.

Każdy może wziąć udział w szkoleniu operatora maszyn budowlanych

Szkolenia operatorskie przeznaczone są niemal dla każdej osoby, która czuje, że będzie jej odpowiadać praca na wybranym stanowisku. Niezależnie od tego, czy chciałbyś wziąć udział w kursie na operatora maszyn dźwigowych, żurawi samojezdnych, suwnic, koparek, czy wózków widłowych, wystarczy, że:

 • masz ukończone 18 lat,
 • nie byłeś karany prawomocnym wyrokiem sądu,
 • masz wykształcenie co najmniej podstawowe,
 • Twój stan zdrowia orzeczony przez lekarza medycyny nie dyskwalifikuje Cię do podjęcia pracy na danym stanowisku.

Przed rozpoczęciem kursu wystarczy przedłożyć dowód osobisty, zaświadczenie od lekarza i dokument zgłoszeniowy na kurs.

Szkolenia organizowane są w elastyczny sposób

Firmy szkoleniowe organizują szkolenia operatorów maszyn budowlanych, dopasowując terminy, częstotliwość szkoleń i czas trwania całego kursu do potrzeb i wymogów grupy kursantów. Pracodawcy niemogący znaleźć wykwalifikowanych operatów zwykle sami kierują swoich pracowników na kursy operatorskie, zapewniając im możliwość szkolenia się w siedzibie przedsiębiorstwa.

Niemniej jednak ze względu na dopasowywanie miejsca i terminów szkoleń, a także ich umiarkowane ceny, kursy operatorów maszyn budowlanych pozostają w zasięgu również indywidualnych osób, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i wkroczyć na rynek budowlany.

Możesz liczyć na atrakcyjne zarobki i ciekawą pracę

Dzięki wielu możliwościom wyboru, a także niezwykle otwartemu rynkowi krajowemu i zagranicznemu, operatorzy maszyn budowlanych mogą liczyć na ciekawą oraz dobrze płatną pracę. Wśród najpopularniejszych kursów obsługi maszyn budowlanych wymienia się kursy na:

 • żurawie wieżowe i samojezdne,
 • dźwigi HDS,
 • ładowarki teleskopowe,
 • suwnice,
 • wózki widłowe,
 • podesty ruchome,
 • koparko-ładowarki i spycharki.

Mediana zarobków operatora żurawi oscyluje w granicach 3300 zł brutto, a mediana zarobków operatora suwnic to z kolei 3100 zł brutto. Średnie miesięczne wynagrodzenie operatora wózków widłowych wynosi 2967 zł brutto, a operatora koparko-ładowarki 2859 zł brutto. Jak widać, zarobki operatorów wyglądają dość atrakcyjnie, biorąc pod uwagę, że pracę na wyuczonym stanowisku można rozpocząć już po 2-tygodniowym kursie operatorskim.

Zacznij pracować jako operator maszyn budowlanych, zapisz się na szkolenie jako operator maszyn ciężkich w Krakowie w firmie Urbanek.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments