Dlaczego warto stosować suchą karmę dla psów

Materiał zewnętrzny

Odpowiednie żywienie psa to warunek jego prawidłowego rozwoju. Na rynku można spotkać karmy suche i mokre – oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Sucha karma dla psa jest polecana przez weterynarzy i to ona powinna dominować w jadłospisie czworonoga. Musimy jednak dostosować suchą karmę do wieku i rasy psa, by optymalnie wykorzystać jej możliwości. Karmy suche nie tylko zaspokajają apetyt, mają także duży wpływ na uzębienie psa, usuwając  z niego kamień nazębny. Jednak by sucha karma spełniła swoje zadanie, powinna posiadać odpowiedni skład, na co rzadko zwracamy uwagę. Jak dobrać odpowiednie suche karmy dla czworonoga?

Sucha karma dla psa – dlaczego warto?

Karma sucha dla psa zawiera niewielką ilość wody, z reguły jest jej w pożywieniu mniej niż 10%. Dzięki temu przyswajanie suchej karmy przez czworonoga jest znacznie łatwiejsze, a porcje, choć niewielkie, są bardzo sycące. Jeśli tylko zwierzę nie ma kłopotów z gryzieniem, sucha karma będzie dla niego optymalnym rozwiązaniem, niezależnie od jego wieku. Przeznaczona dla psa sucha karma powinna przynajmniej w połowie składać się z mięsa, nasz pupil musi także posiadać stały dostęp do wody, by uzupełnić jej braki w organizmie. Jeśli pies cierpi na nietolerancje glutenu lub ma wrażliwy układ pokarmowy, dobrym rozwiązaniem będzie karma bezzbożowa. Karmy suche mogą stanowić wyłączną dietę psa, czasami do codziennego jadłospisu mogą być włączone karmy mokre.

Karma sucha – najważniejsze składniki

Kupując suchą karmę często zwracamy barcie uwagę na wygląd opakowania, a nie na jej skład. A to duży błąd, gdyż odpowiednio dobrane składniki odżywcze są podstawą dobrego żywienia psa. Najlepsza sucha karma powinna składać się przynajmniej w połowie z mięsa, może także zawierać jaja oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Wysokiej jakości karma posiada wyszczególnione składniki, dlatego zawsze wiemy, skąd pochodzi wchodzące w jej skład mięso i podroby. Ważny są także składniki odżywcze i ich procentowy udział w karmie. Istotna jest zwłaszcza zawartość tłuszczów i białek – suchy pokarm nie powinien zawierać zbyt dużej ilości tłuszczów, gdyż w nadmiarze szkodzą one psom i mogą doprowadzić do nadmiernego zrostu wagi. Podobnie jest z węglowodanami – są źródłem energii, jednak sucha karma dla psa zawierająca ich zbyt dużo jest przyczyną otyłości.

Sucha karma dla psów – zalety

Karmę suchą bardzo łatwo dopasować do wieku i rasy psa. Inne karmy zastosujemy dla szczeniąt, inne dla psów dorosłych. Bez problemu znajdziemy odpowiedni rodzaj karmy dla psów aktywnych, zawierający odpowiednio zbilansowane substancje odżywcze – więcej tłuszczów i dostarczających energię węglowodanów. Karma jest bardzo łatwa do przechowywania, wystarczy jedynie szczelny pojemnik. Również jej dawkowanie jest proste, wystarczy trzymać się wskazówek podanych na opakowaniu przez producenta. Ten rodzaj karmy jest lekkostrawny i ma korzystny wpływ na układ pokarmowy zwierząt, dlatego nadaje się szczególnie dla psów wrażliwych.

Gdzie kupić karmy suche?

Większość zakupów robimy w dzisiejszych czasach przez internet, nie inaczej jest w przypadku karmy suchej, przeznaczonej dla psa. Sklep zoologiczny Apetete posiada szeroki wybór produktów renomowanych firm, dzięki czemu mamy pewność, iż zakupiona żywność spełnia wszelkie wyśrubowane normy. Szeroka oferta, w której znajdziemy także karmy specjalistyczne z dużą zawartością mięsa oraz produkty dla psów cierpiących na choroby nerek i inne dolegliwości gwarantuje, iż nasz pupil otrzyma to, co dla niego i jego zdrowia najlepsze.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments