Dlaczego warto postawić na szafę narzędziową? Jak ją dobrać?

Materiał zewnętrzny

Marzy ci się uporządkowana przestrzeń wokół domu? Świetnie! Czas zatem rozejrzeć się za szafą narzędziową. Znajduje ona swoje zastosowanie nie tylko w ogrodzie. Równie dobrze można z niej skorzystać w garażu, warsztacie, na strychu, spiżarce bądź innym miejscu. Wszędzie tam, gdzie trzeba zadbać o bezpieczną i zorganizowaną przestrzeń.

Szafa narzędziowa – porządek równa się bezpieczeństwu

Przede wszystkim w ogrodzie korzystamy z różnego rodzaju narzędzi, które w niepowołanych rękach mogą stać się zagrożeniem dla zdrowia. Mamy na myśli głównie dziecięce rączki, które przez pierwsze lata życia lubią poznawać świat wszystkimi zmysłami. Oznacza to, że trudno pociechę upilnować, a na każdym kroku łatwo się przekonać, jak pozornie zwykłe akcesoria ogrodnicze, mogą być zagrożeniem w rękach dziecka.

Nie pomijamy także dorosłych użytkowników przydomowej przestrzeni. Gdy narzędzi nie odkładamy na swoje miejsce, następnie zapominamy, gdzie je zostawiliśmy, niestety łatwo natknąć się na nie. W najlepszym wypadku kończy się siniakami czy zadrapaniami, ale nie można wykluczyć sytuacji, w których konsekwencje zdrowotne będą znacznie poważniejsze.

Gdy stawiamy na uporządkowany ogród, wszystkie artykuły przechowujemy w przeznaczonym do tego miejscu, ta przestrzeń staje się nie tylko bardziej przyjazna, ale i zdecydowanie bezpieczniejsza. Do tego celu warto pokusić się o szafy narzędziowe. Przypominają one tradycyjne szafy, ale wewnątrz są tak zorganizowane, by wygodnie i bezpiecznie przechowywać produkty, z których korzysta się na co dzień lub okazjonalnie.

Jak uporządkować przestrzeń?

Najpierw warto przemyśleć, w jaki sposób powinny być zabezpieczane i przechowywane dane narzędzia, akcesoria, tekstylia i inne artykuły, nie tylko stosowane w ogrodzie. Ostre i ciężkie nożyce, łopatki oraz inne tego typu produkty, dobrze jest układać na wyższych półkach, aby nie miały do nich dostępu dzieci. Nie mogą być jednak zbyt wysoko, ponieważ podczas próby ich zdjęcia z najwyższej półki, rodzi się ryzyko zrzucenia czegoś na siebie.

Najcięższe rzeczy warto układać na samym dole, aby łatwo poradzić sobie z ich wyciąganiem oraz odkładaniem na miejsce. Jeśli na drzwiach wybranej szafy narzędziowej znajdują się haczyki, mogą posłużyć do wieszania kluczy, ale i odzieży roboczej bądź innych artykułów, które zajmują zbyt wiele miejsca na półkach. Szafy narzędziowe często są dzielone na część z półkami oraz tę bez półek. W pierwszym przypadku wysokość można regulować, co pozwala na dostosowanie przestrzeni do przechowywanych rzeczy. W drugim zaś mamy do dyspozycji wolne miejsce, w którym swobodnie zmieszczą się miotły, mopy albo typowe narzędzia ogrodnicze, na przykład grabie.

Idealna szafa narzędziowa to?

Wysokiej jakości, a pod tym wyrażeniem kryje się konstrukcja bazująca na trwałych materiałach, odpornych na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. Szafy z tworzyw sztucznych można ustawiać w pomieszczeniach zamkniętych. Na zewnątrz lepiej sprawdzają się te metalowe, które są stabilniejsze i niestraszne im warunki pogodowe, o ile zostają właściwie zabezpieczone.

Co z estetyką

Szafa narzędziowa ma przede wszystkim spełniać funkcje praktyczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jej estetyka wpisywała się w aranżację ogrodu bądź po prostu uporządkowany garaż lub inne pomieszczenie. Szukajmy zatem wśród mebli tego typu, które posiadają uniwersalne kolory, są ładnie wykończone, ewentualnie subtelnie zdobione, jeśli mają one zagościć na balkonie, tarasie lub w ogrodzie w widocznym miejscu.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments