Dlaczego warto kupować odkurzacze z nowoczesnymi funkcjami sprzątania?

Odkurzanie podłóg to nieprzyjemny, aczkolwiek konieczny obowiązek. Niestety, jeżeli używają Państwo dość starego i małe praktycznego odkurzacza, z pewnością zadanie to jest dużo trudniejsze. Dlatego też warto mieć sprzęt z nowoczesnymi funkcjami, które ułatwią Państwu dbanie o czystość domu. Dzięki nim sprzątanie będzie przyjemnością.

Dlaczego odkurzacz jest potrzebny?

Niektórzy lubią używać miotły. Jednakże zdecydowanie nie pozwala ona na efektywne usuwanie kurzu z domu. Może się bowiem wydawać, że w małym mieszkaniu bez dywanów, miotła najzupełniej wystarczy do zgarnięcia kurzu z podłogi. Niestety, miotłą można posprzątać tylko okruszki i odrobinę kurzu. Podłoga w rzeczywistości wciąż pozostanie zakurzona. Chociaż być może nie będzie tego widać na pierwszy rzut oka, przez co może wyglądać, jakby było czysto. Dlatego też miotła nada się jedynie do zgarnięcia widocznych okruchów. Natomiast na realne pozbycie się z podłóg oraz powietrza kurzu, pozwoli tylko odkurzacz. Miotła bowiem zgarnia tylko największe drobiny kurzu, przy tym wzniecając w powietrze małe drobinki kurzu (których jest ogrom). Co ciekawe, dzięki odkurzaczowi można skutecznie pozbyć się kurzu i poprawić jakość powietrza. Nowoczesne odkurzacze bowiem posiadają funkcje, które gwarantują wychwycenie nawet najmniejszych cząstek kurzu. Każda ilość pyłu ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka, zwłaszcza chorego na choroby układu oddechowego, takie jak astma. W związku z tym nie warto inwestować w przestarzałe odkurzacze, a rozejrzeć się za nowoczesnymi.

--- REKLAMA ---

Rodzaje odkurzaczy

Ze względu na konstrukcję, wyróżniamy kilka rodzajów odkurzaczy. Z pewnością najpopularniejszym z nich do tej pory był odkurzacz workowy. To wciąż najbardziej znany, tradycyjny sprzęt do odkurzania. Tego typu odkurzacz posiada sprężarkę odśrodkową, która jest napędzana poprzez elektryczny silnik. Odkurzacz wciąga brud przez szczotkę, po czym są one transportowane wężem do worka w obudowie. Kurz zostaje umieszczony i przetrzymywany w worku, zaś powietrze zostaje wyprowadzone przez filtr na zewnątrz i wyczyszczone. Kolejny rodzaj sprzętu do pozbywania się alergenów  jest odkurzacz pionowy.  Taki odkurzacz bezprzewodowy ma wiele zalet. Jego kształt bardzo pomaga w sprzątaniu każdej powierzchni. Nie posiada on rury, które mają sprzęty takie jak odkurzacze workowe. Zamiast tego odkurzacze bezprzewodowe pionowe oferują możliwość sprzątania bez konieczności schylania się.

Dodatkowo odkurzacze pionowe posiadają kilka wariantów konstrukcji. Między innymi:

  • odkurzacz ręczny – można go odłączyć od odkurzacza pionowego; dzięki temu otrzymają Państwo wygodny, mały odkurzacz, który bezpiecznie wyczyści chociażby przestrzeń kanapy lub pomoże odkurzyć wnętrze samochodu;
  • kształtowany przegub – jest on specjalnie ukształtowany, aby mogli Państwo odkurzać pod kanapą lub za meblami;
  • konstrukcja umożliwiająca pozycję wolnostojącą odkurzacza – w przypadku, gdy np. zadzwoni telefon lub będą Państwo chcieli na chwilę odejść od odkurzacza i po coś sięgnąć, wystarczy puścić odkurzacz, a on będzie stać, nie przewróci się;
  • oświetlenie LED Dust Spotter – odkurzacze Electrolux posiadają często oświetlenie LED, dzięki czemu wszystko widać;
  • automatyczne czyszczenie szczotki – technologia BrushRollClean oferowana przez markę Electrolux sprawia, że szczotka jest automatycznie oczyszczana z zabrudzeń, które przyczepiły się do niej podczas sprzątania; dzięki temu nie trzeba własnoręcznie czyścić szczotki.

Jakie są nowoczesne funkcje odkurzaczy?

Odkurzacze automatyczne stały się bardzo popularne ostatnimi czasy. Wszak odkurzacz automatyczny działa bez ingerencji człowieka. Niemalże w pełni samoczynnie. Zaś nowoczesne funkcje odkurzaczy, zwłaszcza marki Electrolux, są bardzo pomocne. O jakich funkcjach mowa? Niektóre urządzenia sprzątające mogą być wyposażone w takie innowacyjne fuckje, jak:

  • AirExtreme – taki odkurzacz za sprawą silnego strumienia powietrza wciąga kurz z każdej posadzki;
  • 3D Vision – jest to tak zwane trójwymiarowe skanowanie powierzchni mieszkania, które zapewnia porządne wyczyszczenie każdego centymetra powierzchni domu oraz zabezpiecza sprzęt automatyczny przed zderzeniem się z jakimś meblem lub upadkiem ze schodów;
  • Trinity Shape – trójkątna obudowa odkurzacza sprawia, iż jest on doskonały do czyszczenia narożników;
  • ClimbForceDrive – dzięki tej funkcji, odkurzacz może pokonać próg o wysokości aż 2,2 cm, zatem bez problemu wjedzie na wykładzinę lub dywan i go odkurzy.

Mało kto zdaje sobie sprawę, ile czasu zajmuje czyszczenie całego domu z kurzu. A można zaoszczędzić mnóstwo chwil i zakupić odkurzacz automatyczny. Oczywiście najlepiej z wymienionymi wyżej funkcjami, które sprawią, że sprzęt będzie sprzątać jeszcze efektywniej. W tej chwili na rynku można znaleźć odkurzacz piorący czyli  odkurzacze wodne. Nie tylko odkurzają. Dodatkowo taki odkurzacz myje podłogę po skończeniu zbierania kurzu. Ważne jest zatem dopasowanie urządzenia do swych oczekiwań oraz wymagań konkretnego mieszkania.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments