Dlaczego nauka języków od najmłodszych lat jest tak ważna?

Obecne czasy bez wątpienia charakteryzują się wysoką otwartością na międzynarodowe interakcje na bardzo wielu płaszczyznach. Powszechna współpraca zawodowa ze światowymi firmami czy szerokie możliwości wyjazdów urlopowych – wszystko to kieruje nas za granicę, gdzie bez znajomości języków obcych trudno się obejść. Właśnie dlatego warto zadbać, żeby dzieci już od najmłodszych lat rozpoczęły oswajanie się z nimi.

  1. Od jakiego wieku najlepiej rozpocząć naukę?
  2. Efekty widoczne gołym okiem.
  3. Nauczanie przez zabawę.

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie znajomość wielu języków obcych ułatwi nam funkcjonowanie. Jednakże w dalszym ciągu to język angielski jest najbardziej uniwersalny i od niego powinniśmy rozpocząć naszą naukę. A jak pokazuje rzeczywistość, im wcześniej się to stanie, tym łatwiej w przyszłości osiągniemy zaawansowany poziom, w tym i akcent. Nic więc dziwnego, że to właśnie angielski dla dziecka cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością.

Od jakiego wieku najlepiej rozpocząć naukę?

Dziecko może z wysoką skutecznością rozpocząć poznawanie języka obcego już od 2-3 roku życia. Jak pokazuje praktyka, osłuchanie się, np. z językiem angielskim w tym wieku pozwoli w przyszłości na znacznie szybszą i łatwiejszą naukę. Nasza pociecha na zajęciach nakierowanych głównie na zabawę przyswoi pierwsze angielskie słówka, nauczy się piosenek i zrozumie najprostsze bajki. Język obcy stanie się w życiu dziecka czymś całkowicie naturalnym, czego nie trzeba się bać.

Efekty widoczne gołym okiem

Wszyscy rodzice, którzy od najmłodszych lat zagwarantowali dostęp swoim dzieciom do języków obcych, zgodnie przyznają, że efekty widać już w pierwszych zajęciach nauki szkolnej. Co więcej, w dziecku może rozbudzić się prawdziwa pasja do języków, co zapewne przełoży się na dorosłe życie, w tym zawodowe. Wszystko to dzięki absolutnym podstawom przekazanym przez renomowane szkoły językowe w postaci prostych wierszyków, piosenek i historyjek.

Nauczanie przez zabawę

Jak zostało wspomniane, nauczanie angielskiego dla dziecka (jak i wszelkich innych języków) nakierowane jest na zabawę. Jest to szczególnie istotne, żeby nie zniechęcić malucha, zwłaszcza, że całe lata poważniejszej edukacji dopiero przed nim. Co więcej, dziecko w tak młodym wieku najlepiej przyswaja wiedzę, w tym poznaje świat, właśnie poprzez zabawę. Trudno więc wyobrazić sobie lepszy sposób na naukę języków obcych, co jednocześnie perfekcyjnie przygotuje je do otwartego życia w szerokim świecie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments