Home Zdrowie Detoks alkoholowy na tropie trzeźwości

Detoks alkoholowy na tropie trzeźwości

Dane pochodzące z licznych badań na temat alkoholizmu, potwierdzają, że w Polsce pije się coraz większą ilość alkoholu. Przekroczenie granicy 12 litrów czystego alkoholu wypijanego przez jednego mieszkańca danego państwa w ciągu roku oznacza rozpoczęcie się procesu degradacji społecznej. Obecnie w Polsce liczba ta znacznie przekracza 11 litrów. Trzeźwość może nie być łatwa do osiągnięcia samodzielnie, za to detoks alkoholowy zdecydowanie ułatwia zadanie.

Jak detoks alkoholowy wpływa na uzależnienie?

Uzależnienie od alkoholu nie jest zawsze w pełni zrozumiałe. Często trudno je zweryfikować, ponieważ w fazie początkowej alkohol spożywa się tylko sporadycznie i nie wywołuje to zwykle żadnych podejrzeń. Niestety tak zwane picie okazjonalne potrafi przeobrazić się w nadużywanie płynu etylowego w znacznych ilościach. Proces ten nie łatwo przerwać, szczególnie że gwałtowna dla organizmu trzeźwość po nieustającym ciągu alkoholowym potrafi wywołać objawy zespołu abstynencyjnego. Synonimem bezpiecznego odstawienia alkoholu jest detoks alkoholowy. W Krakowie oraz pozostałych miastach wojewódzkich zabiegi są dostępne w ośrodkach bądź klinikach, które są wykwalifikowane w dziedzinie terapii alkoholowej. Dlaczego detoks alkoholowy daje gwarancje bezpieczeństwa? Nie działa w sposób gwałtowny i daje organizmowi możliwość przyzwyczajenia się do zaistniałych zmian.  Oczyszczenie ciała z wszystkich groźnych substancji oraz konsekwencji ciągłego sięgania po kieliszek stabilizuje wiele funkcji organizmu. Dodatkowo regeneruje również umysł. Stałe nadużywanie alkoholu wywiera znaczny wpływ na sposób rozumienia świata, a przede wszystkim ogólne postępowanie w codziennych sytuacjach. Po wykonaniu detoksu alkoholowego stan osoby uzależnionej wraca stopniowo do normy.

Co decyduje o przebiegu detoksu alkoholowego? 

Od wielu lat rekomendowanym sposobem pozwalającym się uwolnić od symptomów kaca oraz ciągu alkoholowego, jest detoks alkoholowy. W Krakowie lekarze przed przeprowadzeniem odtrucia alkoholowego w klinice sprawdzają, czy zabieg może się odbyć i weryfikują występowanie wszelkich przeciwwskazań. Detoks alkoholowy ma poprawić znacznie stan zdrowia, w związku z tym żaden z czynników nie może wywołać przeciwnego efektu. Dlatego też wstępne badania muszą określić, jaka jest praca serca, ciśnienie, ilość glukozy we krwi i stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Również inne czynniki decydują o przebiegu detoksu alkoholowego.

Co wpływa na wykonanie detoksu alkoholowego:

  • wiek,
  • waga,
  • stałe schorzenia i choroby,
  • przyjmowane leki,
  • wcześniejsze detoksykacje.

Wywiad medyczny to konieczny element detoksu alkoholowego. Bez tej procedury rozpoznanie potrzeb ciała oraz zaplanowanie indywidualnego odtrucia alkoholowego jest niemożliwe. Tylko pełna mobilizacja do działania i profesjonalnie przeprowadzona detoksykacja alkoholowa mogą w pełni pomóc w leczeniu choroby alkoholowej.

Ile czeka się na efekt detoksu alkoholowego?

Detoks alkoholowy jest nie tylko polecany ze względu na kompleksowość jego działania (wpływa na ciało oraz umysł), ale także szybkość efektów. Mimo że organizm regeneruje się zawsze w różnym tempie, to pierwsze oznaki ogólnej poprawy stanu zdrowia są zauważalne od razu po detoksie alkoholowym. W Krakowie można wykonać zabiegi przerywające ciąg alkoholowy lub hamujące objawy kaca. Działanie jest zawsze takie samo w przypadku każdego detoksu alkoholowego. Cena 3-godzinnego zabiegu to 600 zł. Im organizm wymaga dłuższej regeneracji i większej dawki podawanych dożylnie leków, tym kwota ulega zwiększeniu.

0 0 votes
Oceń wpis
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments