Czym kierować się przy wyborze sali szkoleniowej?

Materiał zewnętrzny

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na odniesieniu sukcesu na polu biznesowym musi w pierwszej kolejności poczynić inwestycje, które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do wzrostu renomy marki. Do inwestycji należy również szkolenie pracowników, szczególnie w tych branżach, gdzie sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie. Dbając o rozwój zawodowy pracowników, dbamy jednocześnie o rozwój własnego przedsiębiorstwa, dlatego też organizacja szkolenia pracowniczego powinno być wpisane w koszta inwestycyjne naszej firmy.

Do przeprowadzenia efektywnego szkolenia nie wystarczy jednak pozyskanie wykwalifikowanych prelegentów. Wartością dodaną takiego przedsięwzięcia będzie z pewnością nowoczesna sala konferencyjna z odpowiednim zapleczem technicznym oraz warunkami przystosowanymi do zgromadzenia większej liczby uczestników. Sale szkoleniowe na terenie całej Polski mogą pochwalić się nie tylko stylową aranżacją wnętrz, ale również innymi zaletami, dzięki którym na pozór zwykłe pomieszczenie staje się salą wielofunkcyjną. Zatem czym kierować się przy wyborze sali konferencyjnej na szkolenie?

Układ sali konferencyjnej

Podstawowym zadaniem szkolenia pracowniczego jest rzetelne przekazanie wiedzy niezbędnej do prężnego rozwoju firmy. Wielu wykładowców stawia na interakcję z publicznością podczas wystąpienia, dlatego też niezwykle istotne jest odpowiednie ułożenie sali szkoleniowej.

Jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań jest ułożenie stołów w literę „U”, który umożliwia swobodny kontakt prowadzącego z każdym uczestnikiem szkolenia. W przypadku większego grona uczestników sprawdza się tzw. układ teatralny, czyli ułożenie krzeseł rzędami, przodem do centralnej części sceny. Przed ostatecznym dokonaniem rezerwacji sali szkoleniowej warto sprawdzić, czy dana placówka umożliwia modyfikację układu sali konferencyjnej zgodnie z naszymi wymaganiami.

Rozmiar sali szkoleniowej i jej wyposażenie

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne szkolenie bez obecności sprzętu elektronicznego. Rzutnik i tablica multimedialna, nagłośnienie czy oświetlenie – tego po prostu nie może zabraknąć w sali szkoleniowej. Nie bez znaczenia jest również rozmiar sali konferencyjnej – w trosce o komfort uczestników szkolenia warto wybrać salę przystosowaną do szacowanej ilości osób.

Lokalizacja sali szkoleniowej

Sala konferencyjna powinna znajdować się w miejscu dobrze skomunikowanym, dzięki czemu dotarcie w miejsce docelowe nie będzie zbyt uciążliwe dla uczestników szkolenia. Warto wybrać lokalizację w niedalekiej okolicy węzłów komunikacyjnych czy głównych dróg dojazdowych – w takim wypadku zdecydowanie łatwiej o punktualność.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments